ՀՊՏՀ աշխատակիցները մասնակցել են միջազգային վերապատրաստման շաբաթին
«Էրազմուս +» ծրագրով Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Ռումինիայի Ապոլոնիայի համալսարանների փոխգործակցության շրջանակում ՀՊՏՀ կարիերայի բաժնի աշխատակից Լյոլյա Բադեյանը և շարունակական կրթության բաժնի աշխատակից Լուսինե Խուրշուդյանը մարտի 1-5-ը Յասիի Ապոլոնիայի համալսարանում մասնակցել են միջազգային վերապատրաստման շաբաթին։
Մեր աշխատակիցները վերապատրաստման շաբաթի ընթացքում փորձի փոխանակման, «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում համագործակցության ընդհանուր ոլորտներն ու համատեղ ծրագրերը դիտարկելու, ինչպես նաև նոր գիտելիք և տարբեր երկրների մասնակիցների հետ ամուր գործընկերային կապեր հաստատելու հնարավորություն են ստացել։
Վերապատրաստման շաբաթի շրջանակներում մասնակիցներին հնարավորություն է ընձեռվել այցելելու քաղաքի տեսարժան վայրեր, մշակույթի պալատ, թանգարան և ամրոց, համտեսելու ռումինական ազգային ուտեստներ։

Сотрудники АГЭУ приняли участие в работе международной недели переподготовки
В рамках сотрудничества между Армянским государственным экономическим университетом и Университетом Аполонии (Румыния) по программе «Эразмус+» сотрудница центра карьеры АГЭУ Леля Бадеян и сотрудница отдела непрерывного образования Лусине Хуршудян приняли участие в работе международной недели переподготовки, которая прошла в Университете Аполонии в Яши 1-5 марта.
Представители нашего вуза получили прекрасную возможность обменяться опытом, обсудить с иностранными партнерами возможности осуществления совместных программ, получить новые знания, а также установить крепкие связи с участниками из разных стран.
В рамках недели переподготовки участники смогли также посетить достопримечательности г. Яши, побывать в музеях, городской крепости, продегустировать национальные румынские блюда.