ՀՊՏՀ-ական Սերյոժա Ղուկասյանը հրետանավոր էր, առաջնագիծ էր մեկնել որպես կամավոր. հավերժ փառք
ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի հեռակա 2-րդ կուրսի ուսանող, հրետանավոր Սերյոժա Ղուկասյանը Արցախա-ադրբեջանական պատերազմն սկսելուն պես առաջնագիծ էր մեկնել որպես կամավոր (ծնվ. 1996թ.):
Պատերազմում, թշնամու գրոհը հետ մղելիս, նա ընկավ հերոսի մահով:Ֆակուլտետի դեկան Նարեկ Կեսոյանի փոխանցմամբ` Սերյոժան Արմավիրի մարզի Լենուղի գյուղից էր, նախորդ տարի ՀՊՏՀ-ում ուսումը շարունակելու էր եկել ՀԱՊՀ-ից (Պոլիտեխնիկ):
«Նա խելացի տղա էր: Բոլորս նրան հիշում ենք որպես լավ մարդ, բարի, ընկերասեր, հարգված ու սիրված»,-ասում է դեկանը:

Студент АГЭУ Сережа Гукасян был артиллеристом, отбыл на передовую добровольцем. Вечная слава!
Студент 2-го курса заочной формы обучения факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ, артиллерист Сережа Гукасян (1996 г. родж.) с начала Арцахско-азербайджанской войны отбыл на передовую добровольцем.
На поле боя, отражая атаку врага, он пал смертью героя. По словам декана факультета Нарека Кесояна, Сережа был из села Ленуги Армавирской области, в прошлом году перевелся из Национального политехнического университета Армении с целью продолжения обучения в нашем вузе.
«Он был умным парнем. Все мы помним его как хорошего, дружелюбного человека, его все любили и уважали»,- говорит декан.