Լույս է տեսել ՀՊՏՀ 28-րդ գիտաժողովի նյութերի ժողովածուն
«Տնտեսագետ» հրատարակչությունը լույս է ընծայել ՀՊՏՀ 28-րդ գիտաժողովի նյութերի՝ «ՀՀ տնտեսության զարգացման առաջնահերթությունները. ներքին և արտաքին մարտահրավերներ» վերտառությամբ ժողովածուն, որը հրատարակության է երաշխավորվել ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի կողմից: Խմբագրական խորհրդի նախագահն է ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը:
Տնտեսագետ հանրությանը ներկայացվող ժողովածուն կազմված է 5 համապարփակ ու ծավալուն բաժանմունքներից՝ «Տնտեսական համակարգերի կառավարման ռազմավարություններ, մոդելներ և տեխնոլոգիաներ», «Ներառական տնտեսական զարգացման հեռանկարներն ու հնարավորությունները», «Հայաստան և աշխարհ», «Թվային տնտեսություն. ժամանակակից մարտահրավերներն ու հնարավորությունները», «Տնտեսության ինստիտուցիոնալ փոխակերպումներ», որոնցում քննության են առնվել արդիականության կարևոր ու հրատապ հիմնախնդիրներ: Ժողովածուի էլեկտրոնային տարբերակն առցանց հասանելի է ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում (asue.am)՝ հետևյալ հղմամբ։

Вышел в свет сборник материалов 28-ой научной конференции АГЭУ
В издательстве “Тнтесагет” вышел в свет сборник материалов 28-ой научной конференции АГЭУ под названием “Приоритеты развития экономики РА: внутренние и внешние вызовы”. Сборник материалов был рекомендован к печати Ученым советом АГЭУ. Председателем редакционной коллегии является ректор АГЭУ Диана Галоян.
Сборник состоит из 5-и секций: “Стратегии, модели и технологии управления экономическими системами”, “Перспективы и возможности инклюзивного экономического развития”, “Армения и мир”, “Цифровая экономика: современные вызовы и возможности”, “Институциональные трансформации экономики”.