Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի լեզուների ամբիոնի դասախոս Նեկտար Խաչատրյանի նախաձեռնությամբ այսօր համալսարանում կայացավ Ֆրանկոֆոնիայի օրերին նվիրված միջոցառում: Համալսարանի ֆրանսախոս ուսանողները զեկուցումներ էին պատրաստել, որոնք ներկայացնում էին ֆրանկոֆոն երկրների պատմությունը, տնտեսությունը, մշակույթը և մյուս առանձնահատկությունները:
Միջոցառմանը ներկա էին լեզուների ամբիոնի դասախոսները՝ վարիչ, բ.գ.թ., դոցենտ Սուսաննա Չալաբյանի գլխավորությամբ: Ուսանողները ներկայացրեցին Բելգիայի, Շվեյցարիայի, Կանադայի և ֆրանսերենը պետական լեզու համարող այլ երկներին վերաբերող ուշագրավ զեկուցումներ: Ամբիոնը ուսանողներին պարգևատրեց գեղարվեստական գրականությամբ:
Հիշեցնենք, որ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 40-ամյակի առթիվ ամբողջ հանրապետությունում՝ մինչև ապրիլի 10-ը, նշվելու են Ֆրանկոֆոնիայի օրեր:

По инициативе преподавателя кафедры языков Армянского государственного экономического университета Нектар Хачатрян сегодня в университете прошло мероприятие, посвященные Дням франкофонии в Армении. Французско-говорящие студенты подготовили доклады, представляющие историю франкофонских стран, экономику, культуру и другие особенности.
На мероприятии присутствовали преподватели кафедры языков во главе с заведующей кафедрой, к.ф.н. доцентом Сусанной Чалабян. Студенты представили примечательные отчеты о Бельгии, Швейцарии, Канаде и других странах, для которых французский язык является государственным языком. Кафедра наградила студентов художественной литературой.
Напомним, что связи с 40-летием Международной организации франкофонии по всей республике до 10 апреля отмечаются Дни франкофонии.