ՀՊՏՀ-ում թեքբոլ մարզաձևի շնորհանդեսն էր
ՀՊՏՀ մարզադահլիճում այսօր կայացավ նոր՝ թեքբոլ (teqball) մարզաձևի շնորհանդես-ցուցադրական մրցում, որին մասնակցում էին ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնակատար Գաբրիել Ղազարյանը, ծանրամարտի աշխարհի և Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Յուրի Սարգսյանը, Թեքբոլի միջազգային ֆեդերացիայի փոխնախագահ Վիկտոր Հուզսարը, ֆեդերացիայի տնօրեն Մեթյու Քարթինը և միջազգային հարաբերությունների ղեկավար Մարիուս Վիզերը, ՀՊՏՀ վարչատնտեսական և կազմակերպական դեպարտամենտի տնօրեն Արամ Հովհաննիսյանը, ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Հովհաննես Գաբրիելյանը, պրոֆեսորադասախոսական կազմը, ուսանողներ, մարզասերներ: Միջոցառման նպատակը հայ մարզասերներին, ուսանող-մարզիկներին դիտարժան սպորտաձևի առանձնահատկությունները ներկայացնելն էր:
Ներկաներին ողջունեցին Հովհաննես Գաբրիելյանը և Վիկտոր Հուզսարը: Հովհաննես Գաբրիելյանը նշեց, որ հայ մարզիկների, հատկապես ֆուտբոլասերների համար կարևոր է նոր սպորտաձևին ծանոթանալն ու դրանում հմտանալը և պատահական չէ, որ այն առաջին անգամ ներկայացրին ՀՊՏՀ ֆուտզալի հաղթանակած հավաքականի մարզիկները:
Վիկտոր Հուզսարը, կարևորելով թեքբոլի մասսայականացումն աշխարհում, հույս հայտնեց, որ Հայաստանում ևս այն կդառնա սիրված մարզաձև: Նա նաև նշեց, որ առաջին անգամ է մեր երկրում և պատմեց իր վառ տպավորությունների մասին:
Հուզսարը նաև վարեց առաջին ցուցադրական խաղը, ցուցումներ տվեց մարզիկներին:
Ցուցադրական մրցումներից հետո պաշտոնատար անձինք  Գաբրիել Ղազարյանի հետ քննարկեցին Հայաստանում թեքբոլի զարգացման հեռանկարները:

Сегодня в спортзале АГЭУ состоялась презентация - показательное состязание нового вида спорта текбол (teqball), на которой присутствовали исполняющий обязанности министра спорта и по делам молодежи РА Габриел Казарян, чемпион мира и дважды чемпион Европы по тяжелой атлетике Юрий Саргсян, заместитель президента международной федерации по текболу Виктор Хузсар, директор федерации Метью Картин и руководитель международных отношений Мариус Визер, директор административно-хозяйственного и организационного департамента АГЭУ Арам Оганесян, исполняющий обязанности заведующего кафедры физвоспитания по ЧС и гражданской обороне Ованнес Габриелян, профессорско-преподавательский состав, студенты и любители спорта. Целью мероприятия являлось представление особенностей данного вида спорта армянским любителям спорта, студентам-спортсменам.
Присутствующих поприветствовали Ованнес Габриелян и Виктор Хузсар. Ованнес Габриелян отметил, что армянские спортсменам, особенно любителям футбола будет интересно познакомиться с новым видом спорта и не зря, что впервые новый вид спорта представляют спортсмены, победившей команды АГЭУ по футзалу.
Виктор Хузсар, сакцентировал на развитии текбола в мире, и выразил надежду, что в Армении он станет любимым видом спорта. Он также отметил, что впервые в Армении и рассказал о своих ярких впечатлениях.
Хузсар провел первую показательную игру, и дал советы спортсменам.
После показательного выступления гости обсудили с исполняющим обязанности министра перспективы развития текбола в Армении.