Դիտումների քանակ՝ 3006
Տնտեսագիտական համալսարանի ավարտական կուրսերի ուսանողները կարևոր ու պատասխանատու ստուգատես են անցնում. ապրիլի 19-ից ավարտական (դիպլոմային) աշխատանքների պաշտպանությամբ կրթօջախում մեկնարկել է ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը: Այսօր պաշտպանություն էր հաշվապահական հաշվառում (ըստ ճյուղերի) մասնագիտության առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսում: Ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովը նախագահում է ՀԱԱՀ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի վարիչ, տ.գ.թ., դոցենտ Ջուլիետա Գևորգյանը, հանձնաժողովի անդամներն են «Ֆռեյա Ընդ Սան» ՍՊԸ հաշվապահ Վոլոդյա Հովհաննիսյանը, ֆինանսական հաշվառման ամբիոնի վարիչ, տ.գ.թ., դոցենտ Ալվարդ Սարգսյանը, նույն ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.թ. Լևոն Սահակյանը, հանձնաժողովի քարտուղարն է նշված ամբիոնի ավագ լաբորանտ Աննա Կիրակոսյանը:
Փոքր-ինչ հուզված, բայց վստահ ելույթներով ամբիոնից իրենց մասնագիտական գիտելիքներն ամփոփեցին և հետազոտական-վերլուծական կարողություններն ի ցույց դրեցին նորաթուխ մասնագետները: Տաթևիկ Հակոբյանը առաջին համարձակներից էր. նա ներկայացրեց «Ֆինանսական կայունության վրա փոխառու կապիտալի ազդեցության վերլուծություն» թեմայով աշխատանք, որի շրջանակում ուսումնասիրել էր կոնկրետ կազմակերպության փոխառու կապիտալի կազմն ու կառուցվածքը և նրա ազդեցությունը կազմակերպության ֆինանսական կայունության մակարդակի վրա:
«Այսօր կարևոր օր է մեզ համար, հուսով եմ` լավ ներկայացա հանձնաժողովին և լսարանին, ակնկալում եմ լավ գնահատական: Այսպիսով, գրեթե ավարտեցինք համալսարանը և դիպլոմը ստանալուց հետո նպատակ ունեմ աշխատանքի անցնել որպես հաշվապահ. վստահ եմ, որ այս 4 տարիների ընթացքում ստացած գիտելիքներս կկարողանամ կիրառել գործնականում: Ի դեպ, այս առումով բավականին օգտակար էր մեր փորձառությունը: Շնորհակալություն մեր դասախոսներին և հանձնաժողովին»,-ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց Տաթևիկը՝ հավելելով՝ տեղյակ է, որ առաջիկայում նոր մասնագիտություններ են ներդրվելու ՀՊՏՀ-ում և հնարավոր է՝ հենց այդ մասնագիտություններից մեկով էլ մագիստրոսական կրթություն ստանա:
Ի գիտություն շրջանավարտների հայտնենք հետևյալ տեղեկատվությունն ըստ ուսումնական բաժնի. ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը կազմակերպվում է հետևյալ ժամանակացույցով՝ ապրիլի 15-ից մայիսի 31-ը՝ առկա բակալավրիատի ավարտական աշխատանքների պաշտպանություններ, ապրիլի 29-ից մայիսի 31-ը՝ առկա մագիստրատուրայի թեզերի պաշտպանություններ, մայիսի 29-ից հունիսի 20-ը՝ հեռակա բակալավրիատի (5-րդ կուրսեր) ավարտական աշխատանքների պաշտպանություններ:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը պարբերաբար լուսաբանելու է ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը: Հետևեք նաև մեր ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջին և ծանոթացեք ՀՊՏՀ ամենաթարմ նորություններին, լուսանկարային շարքերին:

Студенты выпускных курсов Армянского государственного экономического университета с 19-го апреля начали защиту выпускных (дипломных) работ. Сегодня состоялась защита для 4 курса очного бакалавриата специальности бухгалтерский учет (по отраслям). Председатель экзаменационной комиссии – заведующая кафедрой бухгалтерского учета и аудита НАУА, к.э.н., доцент Джулиетта Геворгян, члены комиссии - бухгалтер ООО "Фрея Энд Сан" Володя Оганнисян, заведующая кафедры бухгалтерского учета, к.э.н., доцент Алвард Саргсян, доцент той же кафедры, к.э.н. Левон Саакян, секретарь - старший лаборант кафедры Анна Киракосян.
Немного взволнованные, но уверенные, свои профессиональные знания представили молодые специалисты. Татевик Акопян стала первой и представила свою работу.
"Сегодня очень важный день для нас и я надеюсь, что хорошо представилась комиссии и аудитории и ожидаю хорошую оценку. Таким образом, мы практически окончили университет и после получения диплома надеюсь перейти на работу в должности бухгалтера, и уверена, что знания, полученные мной на протяжении 4 лет смогу применить на практике. В данном контексте, очень полезной стала наша практика. Благодарю наших преподавателей и комиссию"-в беседе с отделом информации и связей с общественностью сказала Татевик, добавив, что она в курсе, что будут внедрены новые специальности в АГЭУ и возможно по этим специальностям она получит магистерское образование.
К сведению студентов выпускных курсов, сообщаем Вам информацию, предоставленную учебным отделом о графике аттестационного процесса: с 15 апреля-31 мая защита выпускных работ очного бакалавриата, с 29апреля -31 мая защита магистерских работ очной магистратуры, с 29 мая-20 июня защита выпускных работ заочного (5-ый курс) бакалавриата.
Отдел информации и связей с общественностью периодически будет освещать аттестационный процесс. Следите также за нашей страницей в Фейсбук и знакомьтесь со свежайшими новостями и фотографиями.