Դիտումների քանակ՝ 1684
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և FAST հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Արմեն Ուրուջյանը փետրվարի 8-ին այցելել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ընթացող FAST հիմնադրամի (Հայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների հիմնադրամ) «1991 ստորաբաժանման» նախապատրաստական դասընթացի մասնակիցներին և մասնակցել մաթեմատիկայի դասին:
Հյուրերին դիմավորել և ուղեկցել է ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը:
Նշենք, որ ինտենսիվ նախապատրաստական դասընթացի նպատակն է նախազորակոչային տարիքի երիտասարդներին տրամադրել լրացուցիչ գիտելիքներ՝ տվյալագիտության և արհեստական բանականության ոլորտների վերաբերյալ, որպեսզի նրանք պատրաստ լինեն հետագայում ծառայության անցնելու «1991 ստորաբաժանում»-ում։ Դասընթացը մեկնարկել է փետրվարի 3-ին, անվճար է և կտևի 6 ամիս:
Նախարար Դավիթ Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել ՀՊՏՀ ղեկավար Դիանա Գալոյանին՝ համալսարանի ենթակառուցվածքները դասընթացի կազմակերպման նպատակով տրամադրելու համար:

8 февраля министр обороны РА Давид Тоноян и основатель FAST Армен Оруджян посетили участников подготовительных курсов для «Подразделение 1991», проводимых фондом армянской науки и техники (FAST) в АГЭУ.
И.о ректора АГЭУ Диана Галоян приветствовала гостей. Обратите внимание, что целью программы является предоставление возможности для непрерывного образования в области науки о данных и искусственного интеллекта для молодых людей предвоенного возраста, чтобы подготовить их к службе в подразделении. Курс начался 3 февраля, является бесплатным и продлится 6 месяцев.
Давид Тоноян поблагодарил Диану Галоян за предоставление университетской инфраструктуры для обучения. Смотрите предыдущие публикации о вступительных экзаменах и начале подготовительного курса.