ՀՊՏՀ դիմորդների թիվը դարձավ 563. ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարը մանրամասներ է ներկայացնում
04.05.2021
ՀՀ բուհերի՝ ապրիլի 15-ին մեկնարկած ընդունելության գործընթացը շարունակվում է, շուտով կամփոփվեն 1-ին փուլի հայտագրման (վերջնաժամկետը մայիսի 10-ն է) արդյունքները։
Ընդունելության ընթացիկ պատկերը asue.am հետ զրույցում ներկայացնում է ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Գրիգոր Նազարյանը։
«Այս պահին ունենք 563 հայտագրված դիմորդ։ Քանի որ այժմ գործում է այսպես ասած՝ մեկ բուհ, մեկ մասնագիտություն սկզբունքը, շատերը հապաղում են հայտագրվել, և դիմորդների զգալի մասը կհայտագրվի սահմանված վերջնաժամկետից 1-2 օր առաջ։ Բնական է, որ նրանք ցանկանում են հետևել ըստ մասնագիտությունների դիմորդների շարժին, լավ ծանրութեթև անել հայտը լրացնելուց առաջ։ Թերևս, դիմորդներից շատերը չգիտեն, որ մինչև մայիսի 10-ը, ժամը 18.00-ն կարող են փոփոխել հայտը, այնպես որ, հորդորում եմ չսպասել»,-նշեց պատասխանատու քարտուղարը։
Նա հավելեց, որ 1-ին փուլի մրցույթից դուրս մնացած դիմորդները կարող են մասնակցել լրացուցիչ փուլին՝ թափուր տեղերի համար հայտագրելով արդեն մինչև 6 մասնագիտություն։ Լրացուցիչ փուլը կայանալու է հուլիսի 19-26-ը։
Սիրելի՛ դիմորդներ, ընդունելության գործընթացին առնչվող ցանկացած հարց կարող եք ուղղել ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի աշխատակիցներին։
Նաև՝ հետևյալ ZOOM-ի հղումով /Meeting ID: 225 265 8603, Passcode: 888888/ ամեն օր, 9.00-23.00-ն կարող եք կապ հաստատել հանձնաժողովի աշխատակիցների հետ և ստանալ խորհրդատվություն։

Число абитуриентов АГЭУ достигло 563: ответственный секретарь приемной комиссии представляет подробности
Стартовавший 15 апреля процесс приема заявок для поступления в вузы РА продолжается, скоро будут подведены итоги подачи заявок по первому туру (последний срок подачи заявок – 10 мая).
Текущую картину сотрудникам asue.am представил ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Григор Назарян.
По словам Григора Назаряна, на данный момент заявки для поступления в АГЭУ подали 563 абитуриента. Поскольку сейчас действует так называемый принцип “один вуз - одна специальность”, многие пока не спешат подавать заявку, большинство абитуриентов подадут заявки за 1-2 дня до истечения дедлайна.
Дорогие выпускники! По любому вопросу относительно поступления вы можете обратиться к сотрудникам приемной комиссии АГЭУ.
Вы также можете связаться с сотрудниками приемной комиссии, перейдя по данной ссылке на платформе ZOOM /Meeting ID: 225 265 8603, Passcode: 888888/, каждый день с 9.00 до 23.00. Сотрудники приемной комиссии будут рады предоставить вам всю необходимую информацию.