Ոչ ֆորմալ դասի ձևաչափում. դասախոսություն բիզնեսի և մարքեթինգի փոխակերպումների շուրջ
Բիզնեսի և մարքեթինգի արդիական թեմաները միշտ քննարկման կարիք ունեն, ուստի ՀՊՏՀ ուսանողների համար հաճախակի են կազմակերպվում արտալսարանային դասեր, գործնական հմտությունները զարգացնող միջոցառումներ։ Ոչ ֆորմալ դասի ձևաչափում հերթական հանդիպումն այսօր Targeting և ArmAdventure ընկերությունների համահիմնադիր և կոմերցիոն տնօրեն Էմիլ Կրոյանի հետ էր։
«Բիզնեսի փոփոխություն՝ վաճառքի և մարքեթինգի մասնագետի տրանսֆորմացիա» թեմայի շրջանակում Էմիլ Կրոյանը պարզաբանեց որոշակի հանգամանքներում, օրինակ՝ համավարակի պայմաններում, բիզնեսի, սպառողի վարքագծի փոփոխության, վաճառքի և մարքեթինգի մասնագետի փոխակերպման առնչությունները։
Վաճառքի մասնագետ-բանախոսը պատասխանեց ուսանողների հարցերին, գործնական խորհուրդներ տվեց և հորդորեց միշտ պատրաստ լինել ժամանակի փոփոխությամբ պայմանավորված մարտահրավերներին։
Հիշեցնենք, որ Էմիլ Կրոյանը ՀՊՏՀ շրջանավարտ է, նրա ղեկավարած Targeting ընկերության և ՀՊՏՀ-ի միջև այս տարի ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր, որն առավելապես միտված է բուհում ոչ ֆորմալ կրթության զարգացմանը։

В формате неформального урока: лекция о трансформациях в бизнесе и маркетинге
Актуальные темы бизнеса и маркетинга всегда нуждаются в обсуждении, поэтому для студентов АГЭУ часто организуются внеаудиторные уроки, мероприятия, направленные на развитие практических навыков. В формате неформального урока сегодня состоялась очередная встреча с соучредителем и коммерческим директором компаний Targeting и ArmAdventure Эмилем Крояном.
В рамках лекции на тему “Изменение бизнеса: трансформация специалиста по маркетингу и продажам” Эмиль Кроян рассказал об изменениях в бизнесе, поведении потребителя, трансформациях специалиста по маркетингу и продажам в определенных условиях, например, во время пандемии.
Эмиль Кроях ответил на вопросы студентов, дал практические советы и призвал присутствующих быть всегда готовыми к вызовам.
Напомним, что Эмиль Кроян является нашим выпускником, между компанией Targeting и АГЭУ в этом году был подписан меморандум о сотрудничестве, направленный на развитие неформального образования в вузе.