ՀՊՏՀ ուսանողների համար դասախոսեց Կրակովի տնտեսագիտական համալսարանի պրոֆեսորը
ՀՊՏՀ ուսանողները մայիսի 17-ին և 19-ին ունկնդրեցին Կրակովի տնտեսագիտական համալսարանի պրոֆեսոր Թոմաս Բոբերի «Էլեկտրոնային բիզնեսի զարգացման պլանավորում» խորագրով անգլալեզու առցանց դասախոսությունը։ Այն կազմակերպվել էր «Էրազմուս+» ծրագրով ՀՊՏՀ-ի և Կրակովի տնտեսագիտական համալսարանի համագործակցության շրջանակում։
Այսօրվա առցանց հանդիպմանը ուսանողները հետևել են միասին՝ ՀՊՏՀ նիստերի սրահում։
Թոմաս Բոբերը դասախոսությունների ընթացքում, տարբեր մասնագիտությունների (հիմնականում՝ կառավարում, մարքեթինգ) ուսանողներին ներկայացրեց էլեկտրոնային բիզնեսի զարգացման պատմությունը (փոխակերպումները), ներկա միտումները, դրա պլանավորման սկզբունքները, մրցակցային առումով նորարարությունների դերը, մարքեթինգային առանձնահատկությունները։ Դասախոսությունը հարուստ էր կոնկրետ օրինակների քննարկմամբ (case studies), գործնական խորհուրդներով ու հարցուպատասխանով։
Հանդիպման ընթացքում Թոմաս Բոբերը հայտնեց, որ նախատեսում է հունիսին այցելել Երևան, ՀՊՏՀ-ում հանդես գալ արդեն անցանց դասախոսություններով. «Հուսով եմ՝ դեմ առ դեմ շփումն առավել արդյունավետ և ինտերակտիվ կլինի, կունենանք հագեցած քննարկումներ»։

Студентам АГЭУ прочитал лекцию профессор Краковского экономического университета
17 и 19 мая профессор Краковского экономического университета Томас Бобер в формате онлайн прочитал (на английском языке) студентам АГЭУ лекцию на тему “Планирование развития электронного бизнеса”. Лекция была организована в рамках сотрудничества АГЭУ с Краковским экономическим университетом по программе “Эразмус +”.
Студенты подключились к сегодняшней лекции из зала заседаний АГЭУ.
В ходе лекции Томас Бобер представил студентам различных направлений подготовки (в основном – управления и маркетинга) историю развития электронного бизнеса (трансформации), современные тенденции, принципы планирования, роль инноваций в аспекте конкуренции, маркетинговые особенности. Лекция была насыщена конкретными примерами (case studies), практическими советами, вопросами и ответами.
В ходе встречи Томас Бобер также сообщил, что в июне планируется его визит в Ереван, где он выступит с оффлайн-лекциями. Томас Бобер выразил надежду, что живое общение будет более результативным и интерактивным, насыщенным обсуждениями.