ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը կանանց նվիրված գարնանային տոների շրջանակներում մարտի 14-ին սկսել էր «Կայացած կանայք ՀՊՏՀ-ում» խորագրով հանդիպումների շարքը, որն այսօր լրացվեց ևս մեկով և եզրափակվեց:
Հյուրը «Հաջողակ կին» երիտասարդական ՀԿ-ի հիմնադիր-նախագահ Հռիփսիմե Քոչարյանն էր՝ մասնագիտությամբ լրագրող, իսկ այժմ՝ մեր համալսարանի կառավարման մասնագիտության ուսանող (հեռակա կրթաձևում): Մասնակցում էին համալսարանի տարբեր ֆակուլտետների ուսանողներ:
Բանախոսը ներկայացրեց 3 տարի առաջ հիմնադրված իրենց հասարակական կազմակերպությունը, առաքելությունը, որն է՝ կանանց խնդիրների վերհանումը, լուծման ուղիների առաջադրումը, ապա «Ուսանողը և սոցիալական ձեռնարկատիրությունը» թեմայի շրջանակում և ոչ ֆորմալ դասաժամի ձևաչափում (նաև Հայաստանի սոցիալական ձեռնարկատիրության ասոցիացիայի անդամ է) սկզբում հարցուպատասխանի, ապա թիմային աշխատանքի միջոցով պարզաբանեց, թե ինչ գիտեն ուսանողները սոցիալական ձեռնարկատիրության մասին, ապա նաև՝ թե ինչու է անհրաժեշտ այս մասին համապարփակ գիտելիք ունենալը, ինչ հնարավորություն է ստեղծում այն ուսանողի համար, և որն է վերջինիս մասնակցության ճանապարհը այս ոլորտում:

Студенческий совет АГЭУ, в рамках весенних женских праздников, с 14-го марта начал ряд встреч "Состоявшиеся женщины в АГЭУ", и сегодня состоялась еще одна заключительная. Гостьей стала основатель – председатель общественной организации "Успешная женщина" Рипсиме Кочарян, по специальности журналист, а сейчас еще и студентка нашего университета по специальности управление (заочной формы обучения). Принимали участие студенты различных факультетов нашего университета.
Гостья представила общественную организацию, основанную 3 года назад, миссией которой является выявление задач женщин, предложение путей их решения, после чего в рамках темы "Студент и социальное предпринимательство" сначала в неформальном формате, а после и командной работой выяснила, что студенты знают о социальном предпринимательстве, и почему необходимо иметь знания об этом, какие условия оно создает для студента и каким путем последние могут принять участие.