Կին գործարարի հաջողության պատմությունը՝ ոգևորիչ դաս ուսանողի համար
ՀՊՏՀ դասախոսների հրավերով ամեն կիսամյակ մեր համալսարան են այցելում հաջողակ գործարարներ՝ իրենց փորձը ուսանողներին ներկայացնելու, բիզնեսի կառավարման վերաբերյալ ոչ դասագրքային գիտելիք հաղորդելու, պրպտելու և բիզնես գաղափարները կյանքի կոչելու ցանկությամբ երիտասարդներին խանդավառելու նպատակով: Ֆինանսների ամբիոնի ասիստենտ,...
Եվրամիության մասին՝ գերմաներենով. բաց դասը մեկտեղել էր գերմանախոսներին
Եվրոպական գործընկերության, այս համատեքստում Հայաստանի տնտեսության ու հասարակության զարգացման հեռանկարների մասին՝ գերմաներենով. լեզուների ամբիոնի դասախոս Սոնա Թաբաղյանի նախաձեռնությամբ այսօր տեղի ունեցած «Եվրամիություն» խորագրով գերմաներենի բաց դասը մեկտեղել էր ՀՊՏՀ լեզուների ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Լուսինե...
Բաց դասերը նորովի են իմաստավորվում. նախագծերի կառավարման թեմայով բաց դաս ՀՊՏՀ-ում
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի աշխատաշուկայի և շրջանավարտների հետ աշխատանքի բաժնի նախաձեռնությամբ այսօր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կայացավ հերթական բաց դասը, որի խոսնակը՝ Նախագծերի կառավարման ինստիտուտի հայաստանյան մասնաճյուղի փոխնախագահ Սոնա Մատինյանը (PMP), հանդես եկավ նախագծերի կառավարման...
Թե ինչպես գաղափարը վերածել բիզնեսի. բանախոսեց FasterCapital-ի ներկայացուցիչը
ՀՊՏՀ մարքեթինգի ամբիոնի նախաձեռնությամբ այսօր կրկին բաց դաս էր մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում, բանախոսն էր ՀՊՏՀ մարքեթինգի ամբիոնի ասպիրանտ, DevelopWay կազմակերպությունում ստարտափ ծրագրերի ղեկավար, Հայաստանում FasterCapital վիրտուալ ինկուբատորի ներկայացուցիչ Անի Սարգսյանը, թեման՝ «Գաղափարից դեպի...
Բաց դասը՝ գործնական աշխատանքի արդյունավետ ձևաչափ
ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի հակաճգնաժամային կառավարման մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողները «Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ» առարկայի դասաժամին, բաց դասի շրջանակում, համակողմանիորեն ներկայացրին «Զարգացած և զարգացող երկրների տեղն ու դերը համաշխարհային տնտեսության համակարգում» թեման: Առարկայի դասախոս,...
ԿԲ աշխատակիցը՝ տեղեկատվական անվտանգության արդի խնդիրների շուրջ. բաց դաս ՀՊՏՀ-ում
ՏՏ աուդիտի և ռիսկերի կառավարման առանձնահատկությունների և ընդհանրությունների, ինչպես նաև տեղեկատվական անվտանգության արդի խնդիրների շուրջ այսօր ուսանողների համար բանախոսեց ՀՀ կենտրոնական բանկի գլխավոր վերստուգիչի տեղակալ, ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու, CRISC, CRMA, CobIT միջազգային որակավորումներ...
Բաց դասի շրջանակում բանախոսեց «Արցախբանկ»-ի ներկայացուցիչը
Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի մագիստրատուրայի 1-ին և 2-րդ կուրսերի ուսանողների համար այսօր բանախոսեց «Արցախ» բանկ ՓԲԸ-ի խորհրդի անդամ Արթուր Ճորուխյանը: Կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի նախաձեռնությամբ կազմակերպված բաց դասը «Ֆինանսական վերլուծություն» և «Ֆինանսական ենթակառուցվածքների...
Ինտերակտիվ ուսուցումը՝ ժամանակի հրամայական. դասը վարեցին ուսանողները
Բաց դասերի, թիմային աշխատանքների, սեմինար-քննարկումների հաճախակի անցկացումը մեր համալսարանում ուսումնական գործընթացն առավել ինտերակտիվ և ուսանողակենտրոն են դարձնում: Թե' դասախոսները, թե' ուսանողները բազմիցս կարծիք են հայտնել, որ ուսուցման նոր մեթոդներն արդյունավետ են գիտելիքի յուրացման առումով, բացի դրանից,...

Успешные предприниматели посещают наш университет каждый семестр по приглашению преподавателей АГЭУ, чтобы представить свой опыт студентам, поделиться практическими знаниями в области управления бизнесом, вдохновить и мотивировать молодежь для реализации бизнес-идей. По инициативе ассистента кафедры финансов,...
О Евросоюзе на немецком. Открытое занятие
По инициативе преподавателя языков Соны Табагян состоялось открытое занятие по немецкому по теме “Евросоюз”, в контексте перспективы развития экономики и общества. Присутствовали и.о. заведующего кафедрой языков АГЭУ Лусине Арутюнян, преподаватели кафедры языков, начальник отдела международных связей Вард Гукасян,...
Представитель Faster Capital рассказала как превратить идею в бизнес
Сегодня по инициативе кафедры маркетинга АГЭУ состоялось очередное открытое занятие в факультете маркетинга и организации бизнеса с аспирантом АГЭУ, руководителем стартап -программ в компании “Develop Way”, представителем виртуального инкубатора Faster Capital в Армении Ани Саргсян на тему: "От идеи к бизнесу"....
Студенты 4-го курса специальности “Антикризисное управление” на уроке дисциплины “Международные экономические отношения”, в рамках открытого урока, всесторонне представили тему “Роль и место развитых и развивающихся стран в системе мировой экономики”. По поручению преподавателя дисциплины, доцента кафедры МЭО...
Заместитель главного ревизионного Центрального банка РА, кандидат физико-математических наук, сертифицированный специалист в области управления рисками и контроля информационных систем (CRISC), дипломированный специалист по оценке риск-менеджмента (CRMA) и дипломированный специалист поаудиту процессов управления...
Интерактивное обучение – императив времени: студенты провели урок
Сегодня на 4-м курсе специальности «Государственное и муниципальное управление» в рамках предмета «Региональная экономика и менеджмент» состоялся открытый урок, касающийся регионального экономического развития и в этом контексте – экономического развития Армении. Преподаватель, к.э.н. Саргис Асатрянц сегодня...