Կայացավ ասպիրանտուրայի ընդունող հանձնաժողովի նիստը
ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի ընդունող հանձնաժողովի նիստում այսօր ամփոփվեցին առկա ասպիրանտուրայի (անվճար և վճարովի) դիմում-հայտերի ընդունելության արդյունքները. հայտագրումն ավարտվել էր հունիսի 28-ին։
Հանձնաժողովի նիստը վարեց ՀՊՏՀ գիտության գծով պրոռեկտոր Թաթուլ Մկրտչյանը։ Ինչպես նա ներկայացրեց՝ առկա է 4 տեղ, հայտագրվել է 15 դիմորդ, այդ թվում՝ 13-ը՝ անվճար, 2-ը՝ վճարովի՝ պետպատվերով չնախատեսված տեղերի համար։ Ամենաբարձր մրցակցությունը տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեսագիտություն և կառավարում մասնագիտության գծով է. 1 տեղի համար հայտագրվել է 8 դիմորդ։
Մեզ հետ զրույցում ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Եվգենյա Բազինյանն ասաց, որ ընդունելության քննությունները տեղի կունենան հուլիսի 2-ին, 6-ին և 7-ին, արդյունքները կամփոփվեն հուլիսի 11-ին, իսկ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում կհրապարակվեն հուլիսի 12-ին՝ հաստատումից հետո։

Состоялось заседание приемной комиссии в аспирантуру
Сегодня на заседании приемной комиссии в аспирантуру АГЭУ были подведены итоги приема заявок в аспирантуру очной формы обучения (бюджетные и платные места). Прием заявок был завершен 28-го июня.
Заседание прошло под председательством проректора АГЭУ по науке Татула Мкртчяна. Татул Мкртчян представил итоги процесса подачи заявок: на 4 места заявки подали 15 абитуриентов, из них 13 на бюджетные, 2 на платные места. Самый высокий конкурс – на специальность “Экономика и управление хозяйством и его отраслями”: на 1 место получено 8 заявок.
В беседе с нами начальник отдела аспирантуры Евгения Базинян отметила, что вступительные испытания будут проведены 2-го, 6-го и 7-го июля, подведение итогов состоится 11-го июля, а результаты будут опубликованы на официальном сайте АГЭУ 12-го июля после их подтверждения.