Կայացան առկա մագիստրատուրայի շեմային քննությունները
Այսօր՝ հուլիսի 2-ին, կայացան մագիստրոսական 27 կրթական ծրագրերի գծով առկա (վճարովի) մագիստրատուրայի ընդունելության առաջին փուլի շեմային քննությունները, որոնց մասնակցեցին ՀՊՏՀ և այլ բուհերի 165 շրջանավարտներ (ըստ կարգի՝ ՀՊՏՀ շրջանավարտ-դիմորդները, որոնք ունեն համապատասխան որակավորման աստիճան, շեմային քննություններին չեն մասնակցել)։
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Գրիգոր Նազարյանի տեղեկացմամբ՝ 330 դիմորդից 249 մեր բուհի, 81-ը այլ բուհերի շրջանավարտներ են, և առաջին փուլով բուհն արդեն իսկ ունի ձևավորված մասնագիտություններ:
Առջևում ընդունելության 2-րդ փուլն է, որի հայտագրումը տեղի կունենա օգոստոսի 15-ից սեպտեմբերի 1-ը ներառյալ, իսկ շեմային քննությունները կկայանան սեպտեմբերի 6-ին, ժամը 11.00-ին:
Շնորհավորում ենք բոլոր նրանց, ովքեր բարեհաջող հանձնեցին շեմային քննությունները և սիրով սպասում 2-րդ փուլի դիմորդներին:

Прошли вступительные испытания в магистратуру очной формы обучения
Сегодня, 2 июля состоялись вступительные испытания первого тура в магистратуру очной формы обучения (платные места) по 27 образовательным программам. В испытаниях приняли участие 165 выпускников АГЭУ и других вузов (выпускники АГЭУ, имеющие соответствующую квалификационную степень, в вступительных испытаниях не участвуют).
Согласно информации, предоставленной ответственным секретарем приемной комиссии АГЭУ Григором Назаряном, из 330 абитуриентов 249 являются выпускниками АГЭУ, 81 – выпускниками других вузов, и по результатам первого тура уже сформированы направления подготовки (специальности).
Впереди второй тур приема, прием заявок открыт с 15 августа до 1 сентября включительно, а вступительные испытания пройдут 6 сентября, в 11.00.
Поздравляем всех тех, кто успешно сдал вступительные экзамены и с нетерпением ждем абитуриентов второго тура!