Տիգրան Մնացականյանը նշանակվել է ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր
ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանի հրամանով Տիգրան Ստեփանի Մնացականյանը նշանակվել է ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր:
Նա տնտեսագիտության թեկնածու է: 2009-ից ՀՊՏՀ-ում գիտամանկավարժական գործունեություն է ծավալում. կառավարման տեսության, կառավարչական որոշումների ընդունման տեսության, ֆինանսական կառավարման, հասարակական հարաբերությունների կառավարման, ցանցային պլանավորման, սոցիալական կառավարման դասընթացների ծրագրերի մշակում և դասավանդում, մենեջմենթի հիմունքների, ռազմավարական կառավարման, մարդկային ռեսուրսների կառավարման, ռիսկերի կառավարման, կառավարման համակարգերի ընդհանուր տեսության դասընթացների ծրագրերի մշակում և դասավանդում, ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական թեզերի գիտական ղեկավարում, դասավանդում օտարերկրացի ուսանողների խմբում և մագիստրոսական թեզերի գիտական ղեկավարում, քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստում որոշումների ընդունման, հաղորդակցության, ժամանակի կառավարման թեմաներով:
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն հիմնադրամում ղեկավարել է քաղաքականության մշակման և իրականացման բաժինը: Զբաղեցրել է այլ պաշտոններ ևս: Մասնագիտական վերապատրաստում է անցել Իտալիայում, հեղինակ է մի շարք գիտական աշխատանքների:

Тигран Мнацаканян назначен Проректор по науке и внешним связям АГЭУ
По приказу исполняющего обязанности ректора Рубена Айрапетяна, Тигран Степанович Мнацаканян назначен проректором по науке и внешним связям АГЭУ.
Он является кандидатом экономических наук. С 2009 года в АГЭУ занимается научно-педагогической деятельностью: разработкой программ и преподаванием теории управления, теории принятия управленческих решений, финансового управления, управления общественными отношениями, сетевому планированию, социальному управлению, основ менеджмента, стратегическому управлению, управлению рисков, общей теории систем управления, научным руководством выпускных и магистерских работ, преподаванием группе иностранных студентов и научным руководством магистерских работ, переподготовкой гражданских служащих по темам принятие решений, управление временем.
В фонде национальный центр обеспечения качества профессионального образования руководил отдел разработки и осуществления политики. Занимал и иные должности.