Դիտումների քանակ՝ 839
ՀՀ Կառավարության 2004 թ. ապրիլի 22-ի որոշմամբ հոկտեմբերի 16-ը նշվում է որպես Հայ մամուլի օր: 1794 թվականի այս օրն է հրատարակվել հայկական առաջին «Ազդարար» տպագիր պարբերականը:
Հայ մամուլի ընտանիքում տարիներ շարունակ իր հաստատուն ու ստեղծագործական ուղին է անցնում ՀՊՏՀ կյանքն արտացոլող «Տնտեսագետ» ամսագիրը, որը միշտ իր լսարանին է ներկայանում նոր ասելիքով: «Բանբեր ՀՊՏՀ» ամսագիրն էլ բուհի գիտական կյանքի հայելին է, համալսարանի ակադեմիական շունչը: Թե´ «Տնտեսագետը», թե´ «Բանբերը» լույս են ընծայվում մեծ և նվիրական աշխատանքի շնորհիվ: Ուստի այս գեղեցիկ առիթով ՀՊՏՀ ամսագրերի աշխատակազմերին, խմբագիրներին, պատասխանատուներին և բոլոր նրանց, ովքեր ջանք են ներդնում այդ գործում, մաղթում ենք անսպառ եռանդ, ստեղծագործականություն ու քաջառողջություն:

По решению Правительства Республики Армения N 2004 К от 22 апреля 2009 года, 16 октября отмечается День армянской прессы. В этот день в 1794 году вышло первое армянское издание "Аздарар".
Журнал «Экономист», отражающий жизнь АГЭУ, на протяжении многих лет неизменно и креативно присутствует в армянской прессе, всегда предлагая своей аудитории новое слово, новые веяния.
Журнал "Вестник АГЭУ" - это зеркало академической жизни университета, академического дыхания университета. И “Экономист”, и ”Вестник” публикуются благодаря тяжелой работе и преданности делу. Поэтому в этот прекрасный день сотрудникам журналов АГЭУ, редакторам, ответственным и всем тем, кто прилагает все усилия в этом начинании, мы желаем вам бесконечной энергии, творчества и крепкого здоровья.