«Էրազմուս+»-ի շրջանակում այց Ցենովի տնտեսագիտության ակադեմիա
ՀՊՏՀ տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի վարիչ, տ.գ.թ., դոցենտ Եվգենյա Բազինյանը «Էրազմուս+»-ի դասավանդող անձնակազմի շարժունության ծրագրի շրջանակում հունիսի 20-26-ը գտնվել է Բուլղարիայի Սվիշտով քաղաքի Դ. Ա. Ցենովի տնտեսագիտության ակադեմիայում:
Այցելության ընթացքում Եվգենյա Բազինյանը դասախոսել է «Ժամանակային շարքերի վերլուծություն և կանխատեսում R ծրագրային փաթեթի միջոցով» թեմայով, ծանոթություններ հաստատել Տնտեսագիտության ակադեմիայի պրոֆեսորադասախոսական և ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների հետ։
Գործնական հանդիպումների արդյունքում ձեռք են բերվել համատեղ հետազոտություններ իրականացնելու և փոխադարձ այցեր կազմակերպելու պայմանավորվածություններ։
Ցենովի տնտեսագիտության ակադեմիայում Եվգենյա Բազինյանը հանդիպել է նաև «Էրազմուս+»-ի շրջանակում փոխանակման ծրագրով սովորող ՀՊՏՀ ուսանողուհի Հասմիկ Ղամբարյանին (նշենք, որ գործընկեր բուհում այս կիսամյակ ուսումնառում է ՀՊՏՀ 2 ուսանող)։

Визит в Экономическую академию им. Д.А. Ценова в рамках программы «Эразмус+»
20-26 июня заведующая кафедрой экономико-математических методов АГЭУ, к.э.н., доцент Евгения Базинян в рамках программы академической мобильности «Эразмус+» находилась в Экономической академии им. Д.А. Ценова г. Свиштов (Болгария).
В ходе визита Евгения Базинян выступила с лекциями на тему “Анализ и прогнозирование временных рядов с помощью программного пакета R”, установила контакты с профессорско-преподавательским составом Экономической академии им. Ценова.
В результате деловых встреч были достигнуты договоренности о проведении совместных исследований и организации взаимных визитов.
В Экономической академии им. Ценова Евгения Базинян также встретилась со студенткой АГЭУ Асмик Гамбарян, обучающейся в указанном вузе по программе обмена «Эразмус+» (отметим, что в партнерском вузе в этом академическом семестре проходят обучение двое студентов АГЭУ).
По словам Евгении Базинян, в Академии высоко ценят студентов АГЭУ, обучающихся в вузе как в этом году, так и завершивших свое обучение в прошлом году.