Քառորդդարյա ճանապարհ. ՀՀ ազգային արժույթը 25 տարեկան է (տեսանյութ)
1993 թ. նոյեմբերի 22-ին շրջանառության մեջ դրվեց ՀՀ դրամը՝ դառնալով Հայաստանի երրորդ Հանրապետության պետական խորհրդանիշներից մեկը: Իր տնտեսական եզակի նշանակությամբ ու գործառույթներով ազգային արժույթը եկավ արտացոլելու մեր երկրի տնտեսության իրավիճակը, դարձավ նրա արդյունավետության ցուցիչը:Հայկական դրամն այսօր ունի...
Այսօր հայկական արժույթի ծննդյան օրն է. հայկական դրամը 20 տարեկան է
1993 թվականի նոյեմբերի 22-ին անկախության երկրորդ տարին թևակոխած Հայաստանի Հանրապետությունում շրջանառության մեջ մտավ ազգային արժույթը` ՀՀ դրամը: Դա պատմական ու տնտեսական ձեռքբերում էր, որը դարձավ մեր  անկախ պետականության բաղկացուցիչներից մեկը: ՀՀ մեկ դրամը հավասար է հարյուր լումայի: Ազգային արժույթի թողարկման...

Четвертьвековой путь: национальной валюте РА - 25 лет
22-го ноября 1993 года в Армении была внедрена национальная валюта – драм, что положило конец обороту советского рубля и заложило основу для становления банковской системы РА. В этом году армянскому драму исполняется 25 лет, в связи с чем, как сообщает Центральный банк РА, 22 ноября в оборот будут введены банкноты...
Сегодня день рождения армянской валюты: армянскому драму 20 лет
22-го  ноября   1993 года  на  втором  году  независимости  Республики  Армения вошла  в  обращение  национальная  валюта, драм РА. Это  историческое  и  экономическое  достижение, которое  стало компонентом    независимой  государственности. Один  драм  РА  равен  100  лумам. Исключительное  право  выхода   национальной ...