Քառորդդարյա ճանապարհ. ՀՀ ազգային արժույթը 25 տարեկան է (տեսանյութ)
1993 թ. նոյեմբերի 22-ին շրջանառության մեջ դրվեց ՀՀ դրամը՝ դառնալով Հայաստանի երրորդ Հանրապետության պետական խորհրդանիշներից մեկը: Իր տնտեսական եզակի նշանակությամբ ու գործառույթներով ազգային արժույթը եկավ արտացոլելու մեր երկրի տնտեսության իրավիճակը, դարձավ նրա արդյունավետության ցուցիչը:
Հայկական դրամն այսօր ունի ճանաչում, ավանդույթներ, ճանաչելի է իր գրաֆիկական պատկերով և, վստահ ենք, կշարունակի կերտել հայկական արժույթի նորագույն պատմությունը՝ արձանագրելով կայունություն և արժևորում:
Ինչպես արդեն հայտարարել է ՀՀ կենտրոնական բանկը, այսօրվանից, ՀՀ դրամի 25-ամյակի առիթով, աստիճանաբար շրջանառության մեջ են դրվելու երրորդ սերնդի ՀՀ նոր թղթադրամները:
1.000 դրամ անվանական արժեքով թղթադրամը Պարույր Սևակի պատկերով է, 2.000-ը՝ Տիգրան Պետրոսյանի, 5.000-ը՝ Վիլյամ Սարոյանի, 10.000-ը՝ Կոմիտասի, 20.000-ը՝ Հովհաննես Այվազովսկու, 50.000-ը՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի:
Թղթադրամների դիմերեսին նրանց դիմապատկերն է, պատկերներ ու խորհրդանիշներ նրանց ստեղծագործություններից, իսկ դարձերեսին՝ հատված հուշարձանից, նրանց նվիրված թանգարաններից և շենք-շինություններից:

Четвертьвековой путь: национальной валюте РА - 25 лет
22-го ноября 1993 года в Армении была внедрена национальная валюта – драм, что положило конец обороту советского рубля и заложило основу для становления банковской системы РА. В этом году армянскому драму исполняется 25 лет, в связи с чем, как сообщает Центральный банк РА, 22 ноября в оборот будут введены банкноты третьего поколения.
Полностью изменился и дизайн всех банкнот. На купюре номиналом в 1000 драм изображен поэт Паруйр Севак, 5000 драм - классик мировой литературы Вильям Сароян, 10000 драм - композитор Комитас. Портрет русского художника армянского происхождения Ивана Айвазовского будет размещен на купюре в 20000 драм, а первого католикоса всех армян Григория Просветителя - на банкноте в 50000 драм. Впервые в оборот будет введена купюра номиналом в 2000 драм с изображением чемпиона мира по шахматам Тиграна Петросяна.