ՀՊՏՀ ուսանողը Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել
Հունիսի 24-25-ը Մալթայում կայացել է ատլետիկայի Եվրոպայի 3-րդ լիգայի թիմային առաջնությունը, որտեղ Հայաստանի հավաքականը նվաճել է 2 ոսկե, 2 արծաթե և 11 բրոնզե մեդալ: Չեմպիոն են դարձել Լևոն Աղասյանը (եռացատկ) և Երվանդ Մկրտչյանը (3000 մ խոչընդոտավազք): Լևոն Աղասյանը ՀՊՏՀ  մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի...
Հայաստանի ուսանողությունը՝ Եվրոպայի ամենամեծ ուսանողական ընտանիքի անդամ
Երեկ, դեկտեմբերի 2-ին, Մալթայում տեղի ունեցած Եվրոպայի ուսանողական  միության համաժողովի քվեարկության արդյունքում ձայների ճնշող մեծամասնությամբ (ընդամենը 2 դեմ) Հայաստանի ուսանողական ազգային ասոցիացիան (ՀՈՒԱԱ) ընդգրկվել է Եվրոպայի ուսանողական միության կազմում`ստանալով լիիրավ անդամի կարգավիճակ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության...

24-25 июня в Мальте прошел командный Чемпионат Европы по легкой атлетике 3 лига, где сборная Армении завоевала 2 золодых, 2 серебряных и 11 бронзовых медалей. Чемпионами стали Левон Агасян (тройной прыжок) и Ерванд Мкртчян (беге на 3000 метров с препятствиями). Левон Агасян является студентом факультета...
Студенчество Армении – член большого студенческого семейства Европы
Вчера 2-го декабря в результате голосования на конгрессе студенческого союза Европы, состоявшемся в Малтии, по большинству голосов ( всего против 2) Армянская студенческая национальная ассоциация (АСНА) вошла в состав Европейского студенческого союза, получив полноправный статус члена. Об этом сообщил отделу информации...