ՀՊՏՀ ուսանողը Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել
Հունիսի 24-25-ը Մալթայում կայացել է ատլետիկայի Եվրոպայի 3-րդ լիգայի թիմային առաջնությունը, որտեղ Հայաստանի հավաքականը նվաճել է 2 ոսկե, 2 արծաթե և 11 բրոնզե մեդալ: Չեմպիոն են դարձել Լևոն Աղասյանը (եռացատկ) և Երվանդ Մկրտչյանը (3000 մ խոչընդոտավազք): Լևոն Աղասյանը ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի ուսանող է (հեռակա):
Եվրոպայի 3-րդ լիգայի թիմային առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը ընդհանուր հաշվարկով զբաղեցրել է 6-րդ հորիզոնականը: Մեր երկիրը ներկայացրել են 16 մարզիկներ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը: Տեղեկացնենք նաև, որ վերջինս այս օրերին որպես համալսարանական սպորտի եվրոպական ասոցացիայի հատուկ պատվիրակ՝ մասնակցում է հունիսի 25-ին Ժեշուվում (Լեհաստան) հանդիսավորությամբ մեկնարկած 2017թ. Եվրոպական համալսարանների վոլեյբոլի առաջնությանը, որին մասնակցում են 15 երկրի 20 համալսարանական թիմեր:

24-25 июня в Мальте прошел командный Чемпионат Европы по легкой атлетике 3 лига, где сборная Армении завоевала 2 золодых, 2 серебряных и 11 бронзовых медалей. Чемпионами стали Левон Агасян (тройной прыжок) и Ерванд Мкртчян (беге на 3000 метров с препятствиями). Левон Агасян является студентом факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ (заочная форма обучения). Отдел информации и связей с общественностью переодически рассказывает о новых успехах нашего студента.
В командном зачете 3-й лиги сборная Армения в общем зачет заняла 6 место. Нашу страну представили 16 спортсменов. Об этом сообщает руководитель кафедры Ованнес Габриелян.