Ֆլեշմոբ՝ նվիրված ՀՀ Անկախության տոնին
ՀՊՏՀ ուսանողներն այսօր միասին վայելեցին երկար դասամիջոցը. համալսարանի բակում ուսխորհրդականների նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ պարային ֆլեշմոբ: Ի նշան անկախության և միասնության՝ ուսանողները խորհրդանշական հագուստներով պար բռնեցին: Ֆլեշմոբը նվիրված էր ՀՀ Անկախության 28-րդ տարեդարձին: Տոնական դասամիջոցը՝ լուսանկարներում:...
Հայաստանի Հանրապետությունը 28 տարեկան է
Սեպտեմբերի 21-ը հայի կյանքում սոսկ օրացույցային տոն չէ, այլև մեր պետականության անցյալն ու ներկան վերաարժևորելու, սերնդեսերունդ մեզ ժառանգված մայր հողը պահել-պահպանելու, հայրենիքը սիրել-շենացնելու ուղերձ: Անկախությունը մենք ենք, մեր ծնունդով սկիզբ առած ու մեզ հետ ապրող այն ոգեղենությունը, որ հայրենիքը սիրելու...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօր կայացան Հայաստանի Հանրապետության անկախության 26-ամյակին նվիրված միջոցառումներ՝ ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի և Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի համատեղ նախաձեռնությամբ: Միջոցառումների առթիվ համալսարան այցելեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը,...

Сегодня студенты АГЭУ на большой перемене, во дворе университета по инициативе студенческого совета организовали студенческий танцевальный флешмоб. В знак сплоченности и независимости, студенты станцевали в цветах армянского флага. Флешмоб был посвящен 28-лети- независимости РА. Праздничная перемена в фотографиях....
Республике Армения 28 лет
21 сентября - это не просто календарный праздник в жизни армянина, а послание, чтобы переоценить прошлое и настоящее нашей государственности, сохранить и сохранить родину, унаследованную от нас в течение нескольких поколений, любить и процветать на своей родине. Независимость –это мы, дух, который начался с нашего...