Բոլոնյան համակարգին նվիրված աշխատաժողով ՀՊՏՀ-ում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում հյուրընկալվել են գերմանացի պրոֆեսորներ Անդրեաս Քնորը և Ռաքել  Շումախերը, որոնք մեր ուսանողների համար կանցկացնեն եռօրյա աշխատաժողով՝ նվիրված բոլոնյան համակարգի արդյունքներին, առանձնահատկություններին, ուսանողների հետ  կանցկացնեն քննարկումներ: Աշխատաժողովը...
«Արարատ» ծրագրի շրջանակներում ՀՊՏՀ-ն, որպես ծրագրի համակարգող, 2014թ. հուլիսի 21-23-ը ծրագրի գործընկեր Ալիկանտեի համալսարանում (Ալիկանտե, Իսպանիա)կազմակերպել է եռօրյա աշխատաժողով՝ ոլորտային որակավորումների շրջանակների (բնութագրիչների) ձևավորման համար անհրաժեշտ հարցաթերթերի մշակման, անհրաժեշտ տվյալների բազայի...
Տեմպուսի «Արարատ» ծրագրի շրջանակներում ՀՊՏՀ-ում ընթանում է ոլորտային որակավորումների շրջանակներին (բնութագրիչներին) նվիրված եռօրյա աշխատաժողով, որը մեկնարկել է երեկ՝ մարտի 17-ին: Աշխատաժողովին մասնակցում են  ՀՊՏՀ որակի ապահովման բաժնի պետ, «Արարատ» ծրագրի համակարգող Ներսես Գևորգյանը, բաժնի աշխատակիցները,...

В  рамках  программы   «Арарат»  АГЭУ, в  качестве  координатора  программы,  21-23  июля 2014г. в  университете  Аликанте, партнер  программы (Аликанте, Испания), организовал  трехдневный  семинар  для  разработки  необходимых  анкет  по созданию  структур  отраслевых  квалификаций (дескрипторов), для  создания ...
В  рамках  программы  Темпуса «Арарат» в  АГЭУ   проводится  посвященное     особенностям  отраслевых   квалификаций  (բնութագրիչներին) трехдневное  рабочее  совещание, которое  началось  вчера  17-го  марта.  В  совещании  участвовали  начальник  отдела  обеспечения  качества  АГЭУ,  координатор   программы ...