Հանդիպում և համագործակցության ծրագրի քննարկում՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի և ՀՀ գիտակրթական, գործարար ու հասարակական 9 կազմակերպությունների միջև 2019 թ. սեպտեմբերի 3-ին ստորագրվեց համագործակցության հուշագիր, որի նպատակն է ապահովել համագործակցություն Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսատնտեսագիտական մտքի, փորձագիտական ներուժի...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը տնտեսական ոլորտը լուսաբանող լրագրողների նախաձեռնությամբ մայիսի 22-ին կազմակերպել էր «Հայաստանի ներդրումային միջավայրը, իրավական դաշտը և առկա հիմնախնդիրները» խորագրով հետազոտության շնորհանդեսը: Միջոցառումն իրականացվել է «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի «Քաղաքական երկխոսություն...
ՀՊՏՀ ուսանողները՝ խորհրդարանում
Հոկտեմբերի 8-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կառավարման տեղեկատվական համակարգեր մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանողնեը՝ ֆինանսների ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ. Աննա Վարդանյանի և դոցենտ, տ.գ.թ. Արմենուհի Մհերյանի գլխավորությամբ: Այս...

3 сентября 2019 года Постоянная комиссия по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Национального Собрания Республики Армения и 9 научно-образовательных, деловых и неправительственных организаций Республики Армения подписали Меморандум о взаимопонимании на 2019 год, направленный на в обеспечении сотрудничества...
Студенты АГЭУ посетили парламент
8 октября в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты 3-го курса по специальности “Информационные технологии управления” Ереванского государственного экономического университета под руководством ассистента финансовой кафедры, к.э.н. Анны Варданян и децента, к.э.н. Арменуи Мгеряна. Об этом нам...