Կայացավ ասպիրանտուրայի ընդունելության հանձնաժողովի առաջին նիստը. մեկնարկում են ասպիրանտուրայի քննությունները
Երեկ մեր համալսարանում ավարտվել է 2018-2019 ուսումնական տարվա պետական կրթաթոշակով, նպաստի ձևով ուսման վճարի փոխհատուցմամբ, առկա ուսուցմամբ ասպիրանտուրայի ընդունելության հայտագրումը: Դիմում-հայտերի քննարկման նպատակով այսօր ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի ընդունելության հանձնաժողովը հրավիրել էր նիստ, որը վարում էր հանձնաժողովի...
Համալրվում է ՀՊՏՀ ասպիրանտուրան
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի 2015-2016 ուստարվա առկա ուսուցմամբ  (անվճար, տարկետման իրավունքով) ասպիրանտուրայի ընդունելության քննություններն ավարտվել են. այս մասին տեղեկացնում են ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի բաժնից: «Ընդունվել է ինը դիմորդ՝ ԿԳ նախարարության կողմից հայտարարված 9 տեղի համար՝ համապատասխան...
ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի նոր համալրումը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի 2013-2014 ուսումնական տարվա ասպիրանտուրայի ընդունելության արդյունքներով` հեռակա ուսուցման անվճար հիմունքով ասպրանտ է դարձել 19, հեռակա ուսուցման վճարովի հիմունքով` 4 դիմորդ: Այս մասին տեղեկացանք ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Եվգենյա Պողոսյանից: ՀՊՏՀ Լրատվության և հասարակայնության...

Состоялось первое заседание приемной комиссии аспирантуры: начинаются экзамены для поступления в аспирантуру
Вчера в нашем университете завершился прием документов для поступления в аспирантуру очной формы обучения на условиях полной компенсации затрат на обучение. Для обсуждения заявок сегодня приемная комиссия аспирантуры АГЭУ пригласило заседание, которое провел председатель заседания, ректор, профессор Корюн Атоян....
Вступительные экзамены в аспирантуру обучения Армянского государственного экономического университета на 2015-2016гг. по очной форме завершились: об этом нам сообщают из отдела аспирантуры АГЭУ. “Поступили 9 абитуриентов для 9 мест, объявленных Министерством ОН по соответствующим специальностям”, - сказала руководитель...