Հայտնի է դարձել 2014 թ. տնտեսագիտության բնագավառի Նոբելյան մրցանակակիրը
2014 թվականի տնտեսագիտության բնագավառի  Նոբելյան մրցանակն այսօր շնորհվել է  ֆրանսիացի  գիտնական, Թուլուզի Սոցիալական  գիտությունների  համալսարանի Արդյունաբերության տնտեսագիտության ինստիտուտի գիտական  ղեկավար  Ժան Տիրոլին:  Ինչպես  հաղորդում է Նոբելյան կոմիտեի պաշտոնական...
Հայտնի են 2013 թ. տնտեսագիտության բնագավառի Նոբելյան մրցանակակիրները
Այսօր հայտնի են դարձել 2013 թվականի տնտեսագիտության բնագավառի Նոբելյան մրցանակի դափնեկիրները: Նրանք են ամերիկացի տնտեսագետներ Յուջին Ֆաման (ԱՄՆ, Չիկագոյի համալսարան), Լարս Պետերս Հանսենը (ԱՄՆ, Չիկագոյի համալսարան) և Ռոբերտ Շիլլերը (ԱՄՆ, Յեյլի համալսարան), որոնց այս հեղինակավոր  մրցանակը շնորհվել է  ակտիվների գնի...

Стал известен Нобелевский призер области экономики 2014 года
Сегодня  Нобелевская  премия  области  экономики 2014 года  была  присуждена  французскому  ученому, научному  руководителю  Тулузского  Института  Промышленной  экономики  университета  социальных  наук  Жану Тиролю.  Как  сообщает  официальный  сайт  Нобелевского  комитета   (www.nobelprize.org), Тироль  удостоился ...
Сегодня  стали  известны  лауреаты  Нобелевской  премии  экономической  области  2013 года. Это  американские  экономисты  Юджин  Фаман (США, университет  Чикаго), Ларс  Петерс  Гансен(США, университет  Чикаго)  и  Роберт  Шиллер (США, университет  Йейли), кому  присвоена  эта  авторитетная  премия  за  эмпирический ...