ԵՊՀ-ն 95 տարեկան է. շնորհավորանք է հղել ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը
1919 թ-ի մայիսի 16-ը Երևանի պետական համալսարանի կյանքում պատմական է. այն ամրագրված է որպես ծննդյան տոն, քանի որ այդ օրը Հայաստանի Հանրապետության նախարարների խորհուրդը Երևանում համալսարան հիմնելու վերաբերյալ որոշում է ընդունել: Այդ օրվանից սկսած համալսարանն անցել է հաստատման, զարգացման ու կայացման ճանապարհ, իր...
Հիշատակի ու խոնարհումի ցերեկույթ
Երևանի պետական համալսարանի  մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետում երեկ  տեղի է ունեցել ազատամարտիկ Արսեն Ղազարյանի հիշատակի ու խոնարհումի ցերեկույթ, որին մասնակցել են հերոսի ծնողները, հարազատներն ու ընկերները, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր- Թադևոսյանը, ՀՊՏՀ բարձրագույն մաթեմատիկայի ամբիոնի դոցենտ, ֆիզմաթ...

16-ое  мая  1919 года  в  жизни  Ереванского  государственного  университета  исторический  день:  он  закреплен  в  качестве  дня  рождения, так  как  в  этот  день  совет  министров  Армянской  Республики  принял  решение  об  основании  в  Ереване  университета. Начиная  с  этого  дня, университет  прошел ...
Мероприятие, посвященное памяти доблестного бойца
Вчера  в    факультете  математики  и  механики  Ереванского  государственного  университета  состоялось  мероприятие,  посвященное  памяти  борца  Арсена  Казаряна,  в  котором  участвовали   родители  героя, родные  и  друзья,  генерал-майор   Аркадий  Тер-Тадевосян, доцент  кафедры  высшей  математики  АГЭУ,...