Հիշատակի ու խոնարհումի ցերեկույթ
Երևանի պետական համալսարանի  մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետում երեկ  տեղի է ունեցել ազատամարտիկ Արսեն Ղազարյանի հիշատակի ու խոնարհումի ցերեկույթ, որին մասնակցել են հերոսի ծնողները, հարազատներն ու ընկերները, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր- Թադևոսյանը, ՀՊՏՀ բարձրագույն մաթեմատիկայի ամբիոնի դոցենտ, ֆիզմաթ գիտությունների դոկտոր Մհեր Աղալովյանը,  ԵՊՀ դասախոսներ, «Վարդանանք» ռազմահայրենասիրական ակումբի անդամներ, ԵՊՀ և ՀՊՏՀ ուսանողներ: Նշենք, որ մեր գործընկեր Մհեր Աղալովյանը Արսեն Ղազարյանի ուսանողական ընկերն է և հերոսի անունն ու գործը անմար պահող նվիրյալներից մեկը:
Ներկաները վերհիշել են անվեհեր մարտիկ Արսեն Ղազարյանի անցած մարտական ուղին՝ հասարակ զինվորից մինչև դասակի հրամանատար, մինչև այն պահը՝ 1994 թվականի մայիսի 10, երբ Մարտակերտի շրջանի Սեյսուլան գյուղի ազատագրման ժամանակ զոհվեց՝ իր հինգ քաջակորով զինվորների հետ միասին ամրապնդելով գալիք հաղթանակն ու անմահանալով:

Мероприятие, посвященное памяти доблестного бойца
Вчера  в    факультете  математики  и  механики  Ереванского  государственного  университета  состоялось  мероприятие,  посвященное  памяти  борца  Арсена  Казаряна,  в  котором  участвовали   родители  героя, родные  и  друзья,  генерал-майор   Аркадий  Тер-Тадевосян, доцент  кафедры  высшей  математики  АГЭУ, доктор  физмат.  наук  Мгер  Агаловян, преподаватели  ЕГУ, члены  военно-патриотического  клуба  «Вардананк», студенты  ЕГУ  и  АГЭУ. Отметим, что   наш  коллега   Мгер  Агаловян студенческий  друг  Арсена  Казаряна  и  один  из  преданных,  вечно  хранящий  имя  и  дело  героя.
Присутствующие  вспомнили  прошедший  боевой  путь  доблестного  бойца  Арсена  Казаряна:  от  простого  солдата  до   командира  взвода, до  того  момента,  10 мая  1994 года, когда  во  время  освобождения  села  Мейсулан  Мартакертского  района  погиб  вместе  со  своими   пятью   смелыми  солдатами,  укрепляя   грядущую  победу  и  бессмертие.