Հիշեցում աշխատանքային օրերի տեղափոխության մասին
Սիրելի ուսանողներ, գործընկերներ, հիշեցնում ենք, որ մայիսի 28-ը՝ Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրը, կառավարության որոշմամբ հայտարարվել է ոչ աշխատանքային: Ոչ աշխատանքային է համարվել նաև մայիսի 27-ը, ինչի փոխարեն աշխատանքային է համարվել հունիսի 1-ը: Արդյունքում կունենանք 4 հանգստյան օր:ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական...
Մայիսի 28-ը Առաջին Հանրապետության փառահեղ տոնն է
28.05.2012
Այսօր մայիսի 28-ն է, և Հայաստանը նշում է Առաջին Հանրապետության օրը` հայոց պետականության վերականգնման տոնը: 1918 թ. մայիսին Ղարաքիլիսայում, Բաշ-Ապարանում և Սարդարապատում հայկական կանոնավոր ուժերին և կամավորականներին հաջողվել է կենաց ու մահու ճակատամարտերում փայլուն հաղթանակ տանել`կասեցնելով թուրքերի առաջխաղացումը:...

Дорогие  студенты,  напоминаем,  что  28-го  мая,  день  Первой  Республики  Армения,  по  решению  правительства  об’авлен  не  рабочим.    Не  рабочим  считается  и  27-ое  мая,  в  место  которого  рабочим  будет  1-ое  июня. В  результате, 4  выходных  дня. Проректор  по  учебноорганизационным  работам  АГЭУ ...
28 мая праздник Первой Республики
Сегодня 28 мая, и Армения празднует день Первой Республики, день восстановления армянской государственности. В мае 1918г.в Гаракилисае, Баш-Апаране и Сардарапате армянским вооруженным силам удалось одержать блистательную победу над турками. По этому армяне были признаны  гражданаме независимого государства.  ...