Երեկ մեր համալսարանում ավարտվել է 2018-2019 ուսումնական տարվա պետական կրթաթոշակով, նպաստի ձևով ուսման վճարի փոխհատուցմամբ, առկա ուսուցմամբ ասպիրանտուրայի ընդունելության հայտագրումը: Դիմում-հայտերի քննարկման նպատակով այսօր ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի ընդունելության հանձնաժողովը հրավիրել էր նիստ, որը վարում էր հանձնաժողովի նախագահ, ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը: Նիստին ներկա էին գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, գիտության և ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը, ամբիոնների վարիչներ:
Օրակարգի համաձայն՝ ամբիոնների վարիչները հանդես եկան հաղորդումներով`ներկայացնելով դիմորդների անձնական տվյալները, կրթությունն ու կատարած գիտահետազոտական աշխատանքները:
Հանձնաժողովը քննարկեց և քվեարկությամբ որոշեց 8 տեղի համար հայտագրված 7 դիմորդներին թույլ տալ հանձնել մասնագիտական քննությունները և հրապարակեց ժամանակացույցը: Տե՛ս այստեղ:
Նիստի ավարտին դիմորդները հրավիրվեցին սրահ, հանձնաժողովականները նրանց ծանուցեցին մեկնարկող քննությունների մասին և մաղթեցին հաջողություն:

Вчера в нашем университете завершился прием документов для поступления в аспирантуру очной формы обучения на условиях полной компенсации затрат на обучение. Для обсуждения заявок сегодня приемная комиссия аспирантуры АГЭУ пригласило заседание, которое провел председатель заседания, ректор, профессор Корюн Атоян. На заседании присутствовали проректор по науке и внешним связям Гагик Варданян, начальник отдела аспирантуры Хорен Мхитарян, заведующие кафедрами.
Согласно повестке дня, заведующие кафедрами сообщили персональные данные абитуриентов, образование и выполненные научно-исследовательские работы.
Комиссия обсудила и путем голосования решила позволить 7 абитуриентам сдать профессиональные экзамены и опубликовала расписание. Смотри – здесь.