ՀՊՏՀ ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Ռուբեն Հայրապետյանը. Կորյուն Աթոյանին ճանապարհեցին հոտնկայս ծափահարություններով
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) նիստերի սրահում այսօր՝ դեկտեմբերի 20-ին, տեղի ունեցավ ռեկտորատի նիստ՝ ՀՀ ԿԳ նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ, որին մասնակցում էին ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական և վարչական աշխատակազմերի ներկայացուցիչներ:Արայիկ Հարությունյանը ներկաներին տեղեկացրեց,...
Նոր ուսումնական տարին սկսում ենք կրկնակի եռանդով. ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը՝ ռեկտորատի անդամներին
Արձակուրդից հետո նոր ուսումնական տարվա շեմին այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ ռեկտորատի նիստ, որտեղ քննարկվեցին և հաստատվեցին ուսումնական տարվան ընդառաջ ինչպես կազմակերպական, այնպես էլ բովանդակային հարցեր: Մասնավորապես ֆակուլտետների դեկանները  զեկուցեցին մագիստրատուրայի առաջին կուրսի ընդունելության արդյունքների,...

Рубен Айрапетян назначен временным исполняющим обязанности ректора: Корюна Атояна проводили стоя аплодисментами
Сегодня, 20 декабря в зале заседаний Армянского государственного экономического университета (АГЭУ) состоялось заседание ректората во главе с и.о. министра ОН РА Араиком Арутюняном, в котором участвовали представители профессорско-преподавательского административного составов АГЭУ. Араик Арутюнян сообщил присутствующим,...
Новый учебный год начинаем с удвоенной энергией: ректор АГЭУ Корюн Атоян членам ректората
После каникул к новому учебному году сегдодня состоялось заседание ректората АГЭУ, где был обсуждены и утверждены как организационные, так и содержательные вопросы касательно нового учебного года. В частности, деканы факультетов доложили о приеме в магсистратуру, распределении нагрузок, о также о ходе составления...