Նոր ուսումնական տարին սկսում ենք կրկնակի եռանդով. ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը՝ ռեկտորատի անդամներին
Արձակուրդից հետո նոր ուսումնական տարվա շեմին այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ ռեկտորատի նիստ, որտեղ քննարկվեցին և հաստատվեցին ուսումնական տարվան ընդառաջ ինչպես կազմակերպական, այնպես էլ բովանդակային հարցեր: Մասնավորապես ֆակուլտետների դեկանները  զեկուցեցին մագիստրատուրայի առաջին կուրսի ընդունելության արդյունքների, բեռնվածությունների բաշխման և դասատախտակների կազմման ընթացքի մասին: Մագիստրատուրայի առաջին կուրսերի ձևավորման, ինչպես նաև ուսումնական գործընթացի կազմակերպական հարցերը վերջնական փուլում են: Ուսումնակազմակերպական հարցերի գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը ներկայացրեց հեռակա ուսուցման համակարգի 2017-2018 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի ուսումնական գործընթացի կազմակերպման ժամանակացույցը, որը ռեկտորատը հաստատեց:
ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը օրակարգային հարցերը սպառելուց հետո դիմեց ռեկտորատի անդամներին՝ հորդորելով նոր ուսումնական տարին սկսել կրկնակի եռանդով, արդարության սկզբունքը պահպանելով: Շնորհավորելով նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ՝ համալսարանի ռեկտորը բոլորին մաղթեց հաջողություն և հիշեցրեց համալսարանի գլխավոր առաքելությունը՝ բոլոր ջանքերն ուղղել կրթության որակի բարձրացմանը:
Կորյուն Աթոյանը շնորհավորեց նաև ուսանողական խորհրդի նախագահ Հովհաննես Հարությունյանին՝ «Բազե» համահայկական հավաքում նարնջագույն ճակատի հաղթանակի առթիվ, որի կազմում էր նաև մեր համալսարանի ուսանողական խորհուրդը: Այս մասին մեր ավելի վաղ արված հրապարակմանը կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ goo.gl/b9kXYy:

Новый учебный год начинаем с удвоенной энергией: ректор АГЭУ Корюн Атоян членам ректората
После каникул к новому учебному году сегдодня состоялось заседание ректората АГЭУ, где был обсуждены и утверждены как организационные, так и содержательные вопросы касательно нового учебного года. В частности, деканы факультетов доложили о приеме в магсистратуру, распределении нагрузок, о также о ходе составления расписания уроков. Вопросы касательно формирования первых курсов магистратуры. Проректор по учебно-организационным вопросам Мирдат Арутюнян представил график организации учебного прожесса первого полугодия 2017-2018 учебного года, который утвердил ректорат.
Ректор АГЭУ, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян после исчерпания вопросов повестки дня обратился к членам ректората, насавляя начинать ночый учебный год с удвоенной энергией, сохраняя принцип справедливости. Ректор пожелал всем удачи и напомнил главную миссию университета, направить все усилия повышению качества образования.
Корюн Атоян поздравила председателя студенческого совета Ованнеса Арутюняна по случаю победы оранжевого фронта в общеармянском слете «Базе», в составе котором был также студенческий совет нашего университета.