Միջբուհական գիտաժողովի հրավեր
Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիան սույն թվականի մարտի 12-13-ը կազմակերպում է միջբուհական գիտաժողով՝ «20-րդ դարի ցեղասպանություններ. դատապարտում, ճանաչում և հատուցում» թեմայով:
Գիտաժողովին կարող են մասնակցել քաղաքագիտություն, հանրային կառավարում, միջազգային հարաբերություններ, հոգեբանություն, իրավագիտություն, սոցիոլոգիա, մասնագիտությամբ մագիստրանտներ, ասպիրանտներ և երիտասարդ գիտնականներ:
Գիտաժողովին մասնակցելու համար հոդվածին ներկայացվող պահանջներին կարող եք ծանոթանալ Ակադեմիայի պաշտոնական կայքից, հետևյալ հղումով՝ http://paara.am/mijbuhakan-gitajoxov/ :
Հոդվածները պետք է ներկայացնել մինչև սույն թվականի մարտի 1-ը՝ qaxaqagitucyunambion@yahoo.com էլ. հասցեով: Լավագույն հոդվածների տպագրումը երաշխավորվում է:

Приглашение на межвузовскую конференцию
12-13  марта  сего  года Академия  государственного  управления  Республики  Армения  организуетмежвузовскую  конференцию  на  тему «Геноциды  20-говека:осуждение, признание  и  возмещение».
На  конференции  могут  участвовать  магистранты, аспиранты  и  молодые  ученые  следующих  специальностей:  политология, государственное  управление, международные  отношения, психология, правоведение,социология.
С  требованиями, предъявляемыми  к  статье  для  участия  в  конференции,  можете  ознакомиться в  официальном  сайте  Академии  по  следующей  ссылке: http://paara.am/mijbuhakan-gitajoxov/.
Статьи  нужно  представить  до  1-го  марта  сего  года  по  электронному  адресу:qaxaqagitucyunambion@yahoo.comГарантируется  опубликование  лучших  статей.