ՄԱԿ-ի մոդել խորհրդաժողով՝ ՀՊՏՀ մասնակցությամբ
ՄԱԿ -ի Հանրային տեղեկատվության վարչությունը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի, ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի, Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի հետ համատեղ կազմակերպում է ՄԱԿ-ի մոդել խորհրդաժողովը, որի շրջանակներում ուսանողները ներկայացնելու են ՄԱԿ-ի Անվտանգության Խորհրդի նստաշրջանը՝ նվիրված Ռուանդայի ցեղասպանության 20-ամյակին:
Խորհրդաժողովն անցկացվելու է ս.թ. ապրիլի երկրորդ կեսին, մինչ այդ ուսանողները մասնակցելու են տարբեր դասընթացների: Խորհրդաժողովն անցկացվելու է անգլերեն: Խորհրդաժողովի ավարտին ուսանողները կստանան համապատասխան հավաստագրեր:
Խորհրդաժողովին մասնակցել ցանկացող ուսանողները պետք է անգլերեն լեզվով ներկայացնեն՝
- Ինքնակենսագրություն
- Մոտիվացիոն նամակ
Փաստաթղթերի ներկայացման վերջնաժամկետն է ս.թ. մարտի 5-ը: Փաստաթղթերն անհրաժեշտ է ուղարկել ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի էլեկտրոնային փոստին` int@asue.am:
Լրացուցիչ տեղեկությունների կարող եք ծանոթանալ այստեղ: Տեղեկատվությունը տրամադրել է ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժինը՝ հավելելով՝ հարցերի դեպքում դիմել իրենց բաժին (հեռ. +374 593 484, 593 384, էլ-փոստ՝ int@asue.am):

Конференция модель ООН с участием АГЭУ
Департамент Общественной информации ООН совместно с Армянским государственным экономическим университетом, Государственной академией управления РА, Европейской региональной академией образования организует конференцию модель ООН, в рамках которой студенты должны представить сессию Совета Безопасности ООН, посвященную 20-летию геноцида Руанды.
Конференция состоится во второй половине апреля сего года, до этого студенты будут участвовать в различных курсах. Конференция пройдет на английском языке. При окончании конференции студенты получат соответствующие сертификаты.
Студенты, желающие участвовать в конференции, должны на английском языке представить:
- Автобиографию (резюме)
- Мотивационное письмо.
Последний срок представления документов 5-ое марта с. г. Документы необходимо выслать на электронную почту отдела внешних связей АГЭУ: int@asue.am.
С дополнительной информацией можете ознакомиться здесь. (см. арм. версию) Информацию предоставил отдел внешних связей АГЭУ. С вопросами обращаться в их отдел: (тел. +374 593 484, 593 384, эл. почта: int@asue.am).