Թափուր հաստիք՝ «ԲՏԱ Բանկ»-ից
ՀՊՏՀ  կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնից ստացված հաղորդագրության համաձայն՝  «ԲՏԱ Բանկ»–ի մարքեթիգի բաժնից ստացվել է Բանկի Կենտրոնականգործառնականսրահիխորհրդատուի թափուր հաստիքի  համար հայտարարություն, որի պահանջները  ներկայացնում ենք ստորև:
Ֆունկցիոնալ պարտականություններ
• Հաշվապահական հաշվառման վարում ՀՀ օրենսդրության և միջազգային ստանդարտներին համապատասխան,
• Լրացուցիչ մուտքի սահմանափակման և դրա համար սահմանված գործառնությունների հաստատման շրջանակներում գործառնություններ կատարում,
• Ժամկետային ավանդների ընդունում և դրա հետ կապված ձևակերպումների կատարում /կանխիկ, անկանխիկ/,
• Հաճախորդների հանձնարարականների ընդունում, ձևակերպում, կազմում և հանձնում կատարման համապատասխան բաժիններին, այլ գործարքներ համաձայն տվյալ պաշտոնեական հրաանգի և այլ նորմատիվ իրավական ակտերի,
• Ստացվող գումարների վճարում ֆիզիկական անձանց անուններով անձնագրային տվյալների հիման վրա,
• Оn-line banking համակարգերով հաճախորդներից ստացված հաղորդագրությունների հիման վրա գործառնությունների կատարում և ստուգում,
• Հաշիվների բացում, վարում և փակում,
• Դրամային և արտարժութային փոխանցումների իրականացում ոչ հաշվետեր հաճախորդների կողմից կանխիկի մուտքերով,
• Պլաստիկ քարտերով հայտերի ընդունում և պլաստիկ քարտերի սպասարկում POS TERMINAL սարքով,
• Հաճախորդների հաշիվների տարբեր գործարքների գծով գանձումների կատարում և ստուգում,
• Հաճախորդների հետ անկանխիկ գործարքներից առաջացած եկամուտների և ծախսերի ձևակերպումների կատարում համաձայն համապատասխան կարգերի,
• Արտարժույթի կանխիկ և անկանխիկ առքուվաճառքի իրականացում համաձայն համապատասխան կարգերի և ներքին նորմատիվ ակտերի,
• Վարկի, վարկային գծի, օվերդրաֆտի անկանխիկ տրամադրման և մարման գործառնությունների իրականացում բանկի վարկավորման կարգերի համաձայն,
• Հետհաշվեկշռային գործառնությունների ձևակերպում,
• Հաճախորդներին տեղեկատվական և խորհրդատվական ծառայությունների մատուցում:
Որակավորման մակարդակին ներկայացվող պահանջներ
Կրթությունը՝ բարձրագույն, ցանկալի է՝ տնտեսագիտական,
Աշխատանքային փորձ՝ ոչ պակաս, քան 1 տարվա աշխատանքային փորձ բանկային համակարգում, հաճախորդների հետ աշխատանքի փորձ,
Լեզուների իմացություն՝ ռուսերեն, անգլերեն` ցանկալի է,
Աշխատանք համակարգչի վրա՝ համակարգչի վրա աշխատելու գործնական հմտություններ` MS Office փորձառու օգտագործող AS BANK ծրագրի իմացություն,
Գործնական հմտություններ՝ հաշվապահական հաշվառման սկզբունքների իմացություն, հաճախորդների հետ շփվելու հմտություններ, կոնֆլիկտների կոնստրուկտիվ լուծման ունակություն, փոխըմբռնման ունակություն, ուսուցման, նոր մեթոդների և մոտոցումների յուրացման ձգտում:
Ուղարկեք Ձեր մանրամասն ռեզյումեն անգլերեն կամ ռուսերեն ք. Երևան, 0010, Նալբանդյան 48/1 «ԲՏԱ Բանկ» ՓԲԸ հասցեով կամ hr@bta.am էլեկտրոնային հասցեին` նշելով հաստիքը:

Вакансия из «БТА БАНК»–а
Согласно  сообщению, полученному  из  центра  карьеры  и  маркетинга  АГЭУ,  из  отдела  маркетинга  «БТА БАНК»–а  получено  объявление  на  вакансию  консультанта  Центрального  операционного  зала Банка, требования  к  которому  представляем  ниже.
Функциональные  обязанности:
• Ведение бухгалтерского учета в соответствии с законодательством РА и  международными стандартами;
• Осуществление операции в рамках ограничений повторного ввода и утверждения установленных для него операций;
• Принятие срочных депозитов и осуществление оформлений, связанных с ними (наличный, безналичный);
• Принятие, оформление, составление поручений клиентов и предоставление соответствующим отделам на исполнение, другие сделки согласно данной должностной инструкции и другим правовым нормативным актам;
• Оплата поступаемых сумм на основании паспортных данных с именами физических лиц;
• Осуществление и проверка операций на основании сообщений, полученных от клиентов по системам on-line banking;
• Открытие, ведение и закрытие счетов;
• Осуществление денежных и валютных переводов наличными поступлениями со стороны клиентов- невладельцев счетов;
• Осуществление принятия заявок по предоставлению пластиковых карт и обслуживания пластиковых карт посредством аппарата POS TERMINAL;
• Осуществление и проверка взысканий по линии разных операций счетов клиентов;
• Осуществление, согласно соответствующим порядкам, оформления доходов и расходов, возникших от безналичных операций с клиентами;
• Осуществление купли и продажи наличной и безналичной валюты, согласно соответствующим порядкам и внутренним нормативным актам;
• Осуществление операций по безналичному предоставлению и гашению кредита, кредитной линии, овердрафта, согласно соответствующим порядкам кредитования, осуществляемым банком;
• Осуществление оформления постбалансовых операций;
• Предоставление  клиентам  информационных и консультационных  услуг
Образование  высшее, желательно  экономическое,
Опыт  работы:  не менее 1 года в банковской сфере, наличие опыта работы с клиентами, Знание  языков:  русский, английский -  желательно,
Навыки  работы  на  компьютере:  Практические навыки работы на персональном компьютере – опытный пользователь MS Office, знание  “AS BANK”,
Деловые  навыки: Знание принципов бухгалтерского учета, умение общаться с клиентами, способность конструктивного разрешения конфликтов, способность взаимопонимания, стремление к  обучению, осваиванию новых  методов  и  подходов.