ՀՊՏՀ-ն կմասնակցի «Կրթություն և կարիերա EXPO - 2022» ցուցահանդեսին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը սույն թվականի ապրիլի 27-29 Yerevan EXPO ցուցահանդեսային համալիրում մասնակցելու է միջազգային մասնագիտացված «Կրթություն և կարիերա EXPO - 2022» ցուցահանդեսին։
Եռօրյա ցուցահանդեսի ընթացքում ներկայացվելու է կրթական ծառայություններ առաջարկող կազմակերպությունների գործունեությունը՝ բարձրագույն և միջին մասնագիտական հաստատություններ, միջազգային ընկերություններ և այլն։
Տնտեսագիտական մայր համալսարանի տաղավարում այցելուները հնարավորություն կստանան ծանոթանալու ՀՊՏՀ ֆակուլտետներին, մասնագիտություններին, հաղորդակցվելու համալսարանականների հետ, ուսանողների հետ անմիջական շփմամբ ճանաչելու բուհական կյանքն իր բոլոր գույներով։ Կներկայացվեն նաև 2022-2023 ուստարվա ընդունելության գործընթացի մանրամասները, դիմորդները ՀՊՏՀ անձնակազմից և ուսանողներից կստանան իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները։
ՀՊՏՀ տաղավարի այցելուներին սպասվում են նաև անակնկալներ ինտերակտիվ ձևաչափում, որոնք կլինեն գրավիչ, հետաքրքրական և, իհարկե, օգտակար:

АГЭУ примет участие в выставке “Образование и карьера EXPO – 2022”
Армянский государственный экономический университет примет участие в международной специализированной выставке “Образование и карьера EXPO – 2022”, которая пройдет 27-29 апреля 2022 г. в выставочном комплексе Yerevan EXPO.
В ходе трехдневной выставки будет представлена деятельность организаций, предлагающих образовательные услуги (учреждения высшего и среднего профессионального образования), а также международные организации и т.д.
В павильоне АГЭУ посетители получат возможность ознакомиться с факультетами и направлениями подготовки АГЭУ, пообщаться с представителями вуза, узнать все подробности студенческой жизни от самих студентов. Будут представлены также подробности приема 2022-2023 учебного года, абитуриенты получат ответы на все свои вопросы от сотрудников и студентов АГЭУ.