Սեպտեմբերի 11-ից կտրվեն հեռակա բակալավրիատի դիպլոմները
Համալսարանի ուսումնական գործընթացի կազմակերպման բաժնից տեղեկացնում են, որ 2018-2019 ուսումնական տարվա ՀՊՏՀ հեռակա բակալավրիատի շրջանավարտները սեպտեմբերի 11-ից կարող են ստանալ իրենց դիպլոմները:
Հիշեցնենք դիպլոմի ստացման ընթացակարգը.
- գրադարանից վերցնել շրջիկ թերթիկը, որտեղ ստորագրությամբ և կնիքով հավաստվում է, որ դուք գրադարանում գրքային պարտքեր չունեք,
- շրջիկ թերթիկով ներկայանալ հաշվապահական հաշվառման բաժին, որտեղ ստորագրությամբ և կնիքով հավաստվում է, որ դուք չունեք ուսման վարձի և, հանրակացարանից օգտվելու պարագայում, հանրակացարանի վճարման պարտք,
- նույն թերթիկով արական սեռի շրջանավարտները պետք է ներկայանան նաև ընդհանուր բաժին՝ զինվորական փաստաթղթերը ստուգելու համար,
- լրացված շրջիկ թերթիկը ներկայացնել դեկանատ, որտեղ շրջիկ թերթիկի փոխարեն կտրվի տեղեկանք:
Այնուհետև անհրաժեշտ է անձը հաստատող փաստաթղթով մոտենալ ուսումնական գործընթացի կազմակերպման բաժին (ՀՊՏՀ գլխավոր մասնաշենք, 2-րդ հարկ):

Дипломы заочного бакалавриата будут вручены 11-го сентября
Из отдела организации учебного процесса АГЭУ сообщают, что выпускники заочного бакалавриата АГЭУ 2018-2019 учебного года с 11-го сентября могут получить свои дипломы:
Напомним процедуру получения дипломов:
1. Из библиотеки взять обходной лист, с подписью и печатью о том, что у вас нет книжных долгов,
2. С обходным листом представиться в отдел бухгалтерского учета, где подписью и печатью будет освидетельствовано, что у вас нет долгов по плате за учебу,
3. С тем же листом лицам мужского пола необходимо подойти в общий отдел для проверки военных документов,
4. Заполненный обходной лист представить в деканат, где будет выдана справка.
В конце, с паспортом необходимо подойти в отдел организации учебного процесса, для получения диплома.