Փորձառության հնարավորություն` Լիտվայի Միկոլաս Ռոմերիս համալսարանից
Լիտվայի Միկոլաս Ռոմերիս համալսարանը հրավիրում է ասպիրանտներին, սոցիալական գիտությունների և հումանիտար գիտությունների երիտասարդ հետազոտողներին առցանց հետազոտական ​​փորձառության, որը տեղի կունենա 2021 թվականի մայիսի 3-7-ը:
Փորձառության շաբաթվա ընթացքում դուք կծանոթանաք գրականության որոնման և տեղեկատվության կառավարման թվային գործիքներին, կկիրառեք ձեր ակադեմիական աշխատությունը անգլերենով, օգտակար խորհուրդներ կստանաք, թե ինչպես հաջողությամբ հրապարակել հետազոտության արդյունքները, մշակել նախագծի առաջարկ, կառուցել ձեր անձնական ապրանքանիշը և ցանցը և այլն:
Բացի այդ, ձեր ատենախոսության թեմայի վերաբերյալ փորձառության ղեկավարի հետ դուք կունենաք անհատական ​​խորհրդատվություն, կունենաք անվճար առցանց մուտք Միկոլաս Ռոմերիս համալսարանի գրադարանի տվյալների շտեմարաններ:

Возможность прохождения стажировки – от Литовского университета им. Миколаса Ромериса
Литовский университет им. Миколоса Ромериса приглашает аспирантов, молодых исследователей в области социальных и гуманитарных наук пройти исследовательскую стажировку в онлайн формате, которая состоится 3-7 мая 2021 г.
В ходе недельной стажировки вы ознакомитесь с цифровыми инструментами поиска литературы и управления информацией, апробируете свою научную работу на английском языке, получите полезные советы о том, как опубликовать результаты своего исследования, разработать проектное предложение, создать свой бренд и сеть и т.д.