Հայ-ավստրիական կոնտակտային սեմինարի հրավեր
«Էրազմուս+» ծրագրի ազգային գրասենյակից հայտնում են, որ մայիսի 16-17-ին տեղի է ունենալու Ավստրիայի համալսարանական պատվիրակության առաջին այցը Երևան, և կայանալու է Հայ-ավստրիական կոնտակտային սեմինար:
Ավստրիական «Էրազմուս+» ազգային գործակալությունը (OeAD-GmbH) Հայաստանում, Վրաստանում և Ադրբեջանում «Էրազմուս+» ազգային գրասենյակների աջակցությամբ կազմակերպում է մեկշաբաթյա գործընկերային այց դեպի Հարավային Կովկասի երեք հանրապետություններ։ Տարածաշրջան այցելելու հիմնական նպատակն է «Էրազմուս+» դրամաշնորհների օգնությամբ ամրացնել ընթացիկ համագործակցություններն ու նոր կապեր հաստատել ավստրիական և հարավկովկասյան համալսարանների միջև։
Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ «Էրազմուս+» ծրագրի ազգային գրասենյակից ստացված մամուլի հաղորդագրությունից, որը տրամադրել է ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի միջազգային ծրագրերի բաժինը:

Приглашение на Армяно-австрийский контактный семинар
Из национального офиса программы "Эразмус+" сообщают, что 16-17-го мая состоится первый визит делегации из Австрийского университета в Ереван и состоится Армяно-австрийский контактный семинар.
Австрийское национальное агенство "Эразмус+", при содействии национальных агенств "Эразмус+" в Армении, Грузии и Азербайджане организует недельное посещение в три Закавказские государства. Основная цель посещения региона, при помощи грантов укрепить текущие сотрудничества и установить новые связи с австрийскими и южно-кавказскими партнерами.
С подробностями можете ознакомиться из сообщения прессы национального офиса "Эразмус+", которое предоставлено отделом международных связей департамента внешних связей АГЭУ.