ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին նվիրված դասախոսություն՝ ՀՊՏՀ նախաձեռնությամբ
Սույն թվականի մայիսի 21-ին, ժամը 18:00-ին ՀՊՏՀ ֆեյսբուքյան էջում կկայանա առցանց բաց դաս. ՀՊՏՀ-ում իրականացվող «Ժան Մոնե մոդուլ» ծրագրի շրջանակներում ՀՊՏՀ ՄՏՀ ամբիոնի ասիստենտ Ալբերտ Հայրապետյանի հրավերով կբանախոսի Լյուսքեմբուրգում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս Ֆրանկ Էնգելը:
Նա Լյուքսեմբուգում ամենամեծ՝ Քրիստոնյա սոցիալ-ժողովրդական կուսակցության նախագահն է (The Christian Social People's Party): 2009-2019թթ. եղել է Եվրոպական Միության խորհրդարանի պատգամավոր, իսկ 2017-2019թթ.՝ Եվրոպական Միության խորհրդարանի Արցախի հետ բարեկամության խմբի համանախագահը: 2017թ. արժանցել է Արցախի երախտագիտության շքանշանի: 2015թ. Ֆրանկ Էնգելի ներկայացրած նախագծի արդյունքում Լյուքսեմբուրգը ճանաչեց Հայոց ցեղասպանությունը, որի համար նա 2016թ. արժանացել է Մխիթար Գոշի մեդալին:
Դասախոսությունը նվիրված է լինելու ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին: Պատվարժան հյուրը նաև անդրադարձ կկատարի ՀՀ-Արցախ-ԵՄ կապերի ամրապնդմանն ուղղված իր գործունեությանը:

Лекция о взаимоотношениях Армения-ЕС по инициативе АГЭУ
21 мая в 18:00 на странице АГЭУ в Facebook, состоится открытое занятие. Альберт Энгель, почетный консул Республики Армения в Люксембурге, выступит по приглашению Альберта Айрапетяна, ассистента кафедры МЭО  АГЭУ, в рамках программы «Модуль Жана Монне», реализуемой в АГЭУ.
Он является лидером Христианской социальной народной народной партии, крупнейшей в Люксембурге. 2009-2019гг.  был членом Европейского парламента, а в 2017–2019 годах он был сопредседателем группы дружбы Европейского союза с Арцахом. 2017году награжден орденом благодарности Арцаха. 2015 г.в результате проекта, представленного Фрэнком Энгелем, Люксембург признал Геноцид армян. Награжден медалью Мхитара Гоша.
Лекция будет посвящена отношениям Армения-ЕС. Почетный гость также коснется своей деятельности, направленной на укрепление отношений Армения-Арцах-ЕС.