Առցանց դասախոսություն ՌԻՖԱՅՆ նախագծի շրջանակում
Եվրոպական միության ՌԻՖԱՅՆ (REFINE) նախագիծը թեև անցյալ տարի ավարտվել է, սակայն արդյունքները շարունակական են։ Նախագծի շրջանակում սույն թվականի մայիսի 26-ին, ժամը 12:00-ին, ՀՊՏՀ ֆինանսների ամբիոնի հրավերով տեղի կունենա առցանց դասախոսություն՝ «Բանկային ավանդների ապահովագրման համակարգ. համաշխարհային փորձ և պրակտիկա ԱՊՀ երկրներում» թեմայով։ Դասախոսն է նախագծի գործընկեր Կոմրատի պետական համալսարանի (Մոլդովա) դոցենտ, տ.գ.թ. Ռուսլան Բատիշևը։
Դասախոսությանը կարող եք միանալ այստեղ։
ՌԻՖԱՅՆ-ի («Ֆինանսների մագիստրոսական ծրագրերի բարեփոխում Հայաստանում և Մոլդովայում») մասին ավելին կարող եք տեղեկանալ համալսարանի պաշտոնական կայքի «Միջազգային ծրագրեր» բաժնից:

Онлайн-лекция в рамках проекта REFINE
Несмотря на то, что проект ЕС REFINE завершен в прошлом году, результаты его носят продолжительный характер. В рамках проекта 26 мая 2021 г., в 12:00 по приглашению кафедры финансов состоится онлайн-лекция на тему “Система страхования банковских вкладов: мировой опыт и практика в странах СНГ”. Лекцию прочитает к.э.н., доцент партнерского Комратского университета (Молдова) Руслан Батишев.
Присоединиться можно по ссылке.
Подробную информацию о проекте REFINE (“Реформирование магистерских программ по финансам в Армении и Молдове”) можно найти на официальном сайте университета, в разделе “Международные программы”.