Կրթաթոշակի դիմում-հայտերի ընդունման ժամկետը երկարաձգվել է
Հայ կրթական հիմնարկությունը մինչև մայիսի 10-ը երկարաձգել է 2019-2020թթ. ուսումնական տարվա համար տրամադրվող կրթաթոշակի հայտերի ընդունումը: Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք՝ այս կրթաթոշակները տրամադրվում են ուսման վարձի չափով` (հիմնարկության կողմից տրամադրվող գումարի առավելագույն չափը 600,000 ՀՀ դրամ է խրախուսելու բարձր առաջադիմությամբ և միևնույն ժամանակ նյութապես անապահով ուսանողներին, ովքեր սովորում են ՀԿՀ-ի կողմից նախընտրած մասնագիտություններով: Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ պետական ԲՈՒՀ-երի առկա, վճարովի համակարգում սովորող ուսանողներ (այդ թվում և՛ մագիստրանտներ և՛ ասպիրանտներ): Կրթաթոշակները տրամադրվում են ՀՀ քաղաքացիներին, սիրիահայ ուսանողներին, ինչպես նաև Արցախում և Ջավախքում բնակվող ազգությամբ հայ այն ուսանողներին, ում ակադեմիական միջին նիշը առնվազն 16; 7,5; 3,2 կամ 77 միավոր է։
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել կրթաթոշակի հայտը, որը կարող եք ներբեռնել հիմնարկության կայքից՝ www.aef.am և մինչև մայիսի 10-ը (11:00-ից մինչև 17:00-ը ) ներկայացնել ՀԿՀ Հայաստանյան գրասենյակ` (Սայաթ-Նովա 19, Անի Պլազա հյուրանոց, Բիզնես հարկ, 2-րդ սենյակ): Հարցերի և մանրամասների համար կարող եք գրել aef@aef.am հասցեին կամ զանգահարել 011 53 14 85: Դիմորդը անձամբ պետք է զանգահարի և մոտենա։

Продлен срок представления заявок на получение стипендии
Армянское образовательное учреждение продлило срок принятия заявок на предоставление стипендии для 2019-2020 учебного года до 10-го мая. Как раньше сообщалось, данные стипендии предоставляются в размере платы за обучение (максимальный размер стипендии 600.000 драм РА, приоритет будет дан студентам с высокой успеваемостью и по предпочтительным АОУ специальностям. В конкурсе могут принять участие студенты государственных вузов РА, обучающихся в платной системе (в том числе магистранты и аспиранты). Стипендии предоставляются гражданам РА, сирийско-армянским студентам, чья средняя академическая успеваемость 16; 7,5; 3,2 или 77.
Для участия в конкурсе необходимо заполнить стипендиальную заявку, которую можно загрузить из сайта учреждения www.aef.am и до 10 мая (с 11:00 до 17:00) и представить в армянский офис учреждения (Саят- Нова 19, гостиниоца Ани Плаза, Бизнес этаж, 2-ая комната). Для вопросов и подробной информации можете написать на адрес aef@aef.am или позвонить по телефону 011 53 14 85. Необходимо лично позвонить и подойти.