Դիտումների քանակ՝ 5640
Հունիսի 1-ին ավարտվել է բակալավրիատի կրթական ծրագրով 2019-2020 ուսումնական տարվա համար առկա ուսուցման ընդունելությունը (1-ին փուլ): Այս կապակցությամբ ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը զրուցել է ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մանուկ Մովսիսյանի հետ, արձանագրել 11 մասնագիտությունների գծով դիմորդների թիվն ըստ 1-ին հայտի:
Հայտագրվել է 867 դիմորդ, այդ թվում՝ առաջին հայտով (անվճար տեղի համար), ըստ մասնագիտությունների՝ ֆինանսներ՝ 195, կառավարում՝ 160, տնտեսագիտություն՝ 150, շուկայագիտություն (մարքեթինգ)՝ 148, հաշվապահական հաշվառում և հարկում՝ 143, , վիճակագրություն՝ 28, զբոսաշրջություն՝ 17, սերվիս՝ 8, ակտուարական և ֆինանսական մաթեմատիկա՝ 6, տեղեկատվական համակարգեր՝ 7, բնապահպանություն և բնօգտագործում՝ 5:
ՀՊՏՀ-ում 2019-2020 ուստարվա առկա բակալավրիատի դիմորդների շարժին (01.06.2019թ. դրությամբ) կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովից ստացված կից փաստաթղթից:
Նշենք, որ հունիսի 25-ից հուլիսի 2-ը ներառյալ կանցկացվի նաև ընդունելության լրացուցիչ փուլ, որին կարող են դիմել Հայաստանի Հանրապետության երկքաղաքացիներն ու օտարերկրացիները, օտարերկրյա պետությունների ուսումնական հաստատությունները տվյալ ուսումնական տարում ավարտած Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները, նույն տարվա գարնանային զորակոչից զորացրված դիմորդները, նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների տվյալ տարվա շրջանավարտները: Հայտարարության մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Դիմորդ» բաժնում՝ հետևյալ հղումով:

1-го июня завершен прием на 2019-2020 учебный год для очного бакалавриата (1-й этап). По этому случаю отдел информации и связей с общественностью АГЭУ побеседовал с ответственным секретарем приемной комиссии Мануком Мовсисяном, который представил число абитуриентов по 11 специальностям согласно 1-ой заявке.
Представили заявки 867 абитуриентов, в том числе по первой заявке (для бесплатных мест), по специальностям: финансы- 195, управление – 160, экономика – 150, маркетинг -148, бухгалтерский учет и налогообложение – 143, статистика -28, туризм – 17, сервис- 8, актуарная и финансовая математика – 6, информационные системы -7, экология и природопользование – 5.
С числом абитуриентов бакалавриата 2019-2020 года в АГЭУ (на 01.06.2019 г.) можете ознакомиться из прикрепленного документа.
Отметим, что с 25-го июня по 2-е июля будет проведен дополнительный этап приема, на который могут обращаться лица, имеющие двойное гражданство РА и иностранцы, граждане Армении окончившие учебные заведения в иностранном государстве в данном учебном году, демобилизованные абитуриенты весеннего призыва того же года, выпускники средне специальных учебных заведений данного года.
С подробностями данного объявления можно ознакомиться в разделе “Абитуриент” на официальном сайте АГЭУ, по следующей ссылке.