Սիրելի՛ դիմորդներ, ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ սույն թվականի մայիսի 5-ից իր աշխատանքն է սկսում ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը, որտեղ դուք կարող եք գտնել Տնտեսագիտական մայր բուհ ընդունվելու ամբողջ գործընթացին վերաբերող ձեր հարցերի պատասխաններն ու անհրաժեշտ պարզաբանումները:
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը գլխավորում է ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար, տ.գ.դ, պրոֆեսոր Ռուբեն Հայրապետյանը, նախագահի տեղակալն է գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Տիգրան Մնացականյանը, հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարը՝ կառավարման ֆակուլտետի դեկան Մանուկ Մովսիսյանը:
Առկա բակալավրիատում դիմորդների հայտագրումը (փաստաթղթերի ընդունումը) կմեկնարկի մայիսի 6-ին: ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատում ընդունելության հատարարությունը՝ բոլոր մանրամասներով, շուտով կհրապարակենք:
Դիմորդների հայտագրումն իրականացվում է ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովում (ֆինանսական ֆակուլտետի 1-ին հարկ), որն աշխատելու է բոլոր օրերին՝ ներառյալ տոն և հանգստյան օրերը, ժամը 9.00-17.30-ը:
ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում (asue.am) «Դիմորդ» խորագրի ներքո բացվել է նոր բաժին՝ «ՀՊՏՀ ընդունելություն 2019-2020», որտեղ կներկայացվի գործընթացին վերաբերող անհրաժեշտ ամբողջ տեղեկատվությունը, որը կներկայացնի ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը, ինչպես նաև՝ գործընթացի մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի լուսաբանումները, նորություններն ու ռեպորտաժները:

Дорогие абитуриенты, с радостью сообщаем, что с 5-го мая начинает свою работу приемная комиссия АГЭУ, где вы сможете найти все ответы и разъяснения на интересующие Вас вопросы обо всем процессе поступления в Экономический вуз.
Председателем приемной комиссии АГЭУ является исполняющий обязанности ректора АГЭУ, доктор экономических наук, профессор Рубен Айрапетян, заместитель председателя - проректор по науке и внешним связем Тигран Мнацаканян, ответственный секретарь комиссии, декан факультета управления Манук Мовсисян.
Прием документов на очном бакалавриате начнется 6-го мая. Все подробности о приеме на очный бакалкавриат АГЭУ скоро будут опубликованы.
Прием документов состоится в приемной комиссии АГЭУ (1-ый этаж финансового факультета), которая будет работать каждый день, включая выходные и праздничные дни, с 9:00-17:30.
На официальном сайте АГЭУ (asue.am) в разделе "Абитуриент", открылся новый раздел "Прием в АГЭУ 2019-2020", где будет представлена вся необходимая информация, касающаяся данного процесса, предоставленная приемной комиссией АГЭУ, а также вся информация, которая будет освещена отделом информации и связей с общественностью АГЭУ, новости и репортажи.