ՀՊՏՀ-ՈՒՄԵՖ. մեկնարկում է կրկնակի աստիճանաշնորհման համատեղ կրթական ծրագիրը
Առկա մագիստրատուրայում ուսումը շարունակել ցանկացողներն այս տարի առաջին անգամ հնարավորություն ստացան ուսումնառելու Շվեյցարիայի ՈՒՄԵՖ (Ժնև) և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանների գործարար կառավարման (MBA) մագիստրատուրայի կրկնակի աստիճանաշնորհման համատեղ կրթական ծրագրով: Այս պահին արդեն հայտնի են առաջին...
Երեկ ավարտվել է 2017-2018 ուսումնական տարվա համար բակալավրի կրթական ծրագրով առկա ուսուցման ընդունելության հիմնական՝ 1-ին փուլը: ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովն ամփոփել է ընդունելության արդյունքները, և ինչպես տեղեկացնում է պատասխանատու քարտուղար Վադիմ Գրիգորյանը, հայտագվել է 966 դիմորդ: Առկա բակալավրիատում ընդունելության...
Գիտական խորհրդի նախագահ, ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի նախագահությամբ այսօր տեղի ունեցավ համալսարանի գիտական խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգի առաջին հարցը՝ 2016-2017 ուսումնական տարվա ընդունելության արդյունքների մասին, զեկուցեց ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը՝ ներկայացնելով...
ՀՊՏՀ-ում անցկացվում են հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելության շեմային հարցազրույցները
ՀՊՏՀ-ում այսօր, ժամը 14.30-ին մեկնարկել են 2016-2017 ուսումնական տարվա հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելության շեմային հարցազրույցները: Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը շրջայց է կատարել ֆակուլտետներով և ակնթարթներ արձանագրել: Հիշեցնենք՝ հեռակա բակալավրիատի քննությունները կկազմակերպվեն հոկտեմբերի...

АГЭУ-УМЕФ: начинается совместная образовательная программа присуждения двойной степени
Желающие продолжить учебу в очной магистратуре в этом году впервые получили возможность обучаться по совместной образовательной программе Швейцарского УМЕФ (Женева) и Армянского государственного экономического университетов присуждения двойной степени магистратуры Делового менеджмента (MBA). В настоящий момент...
Сегодня под председательством ректора АГЭУ, профессора Корюна Атояна состоялось очередное заседание ученого совета университета. Первый вопрос повестки – о результатах приема на 2016-2017 учебный год, доложил проректор по учебно-методической работе Паруйр Калантарян. Он представил результаты процесса приема....
Приемные экзамены в заочную магистратуру
Сегодня в 14:30 в АГЭУ прощли приемные экзамены в заочную магистратуру. Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ записал некоторые моменты этого процесса.       Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ.  Предыдущие  новостиздесь