ՀՊՏՀ «Ամբերդ» կենտրոնի փորձագետը Հանրային հեռուստաընկերությամբ անդրադարձել է հացահատիկի պաշարների ինքնաբավության խնդրին
22.03.2022 Ամբերդ
Դիտումների քանակ՝ 894
Հանրային հեռուստաընկերությամբ հեռարձակվող «Ճիշտ ժամանակին» հաղորդաշարի մարտի 19-ի՝ «Դեֆիցիտ. կա՞, թե՞ ոչ» խորագրով քննարկմանը մասնակցել է ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի ավագ փորձագետ, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Սամվել Ավետիսյանը: Հայաստանի Հանրապետության պարենային անվտանգության համատեքստում հաղորդման մասնակիցներն անդրադարձել են մասնավորապես հացահատիկի պաշարների ինքնաբավությանը:
Ինչպես տեղեկացրել ենք՝ վերջին օրերին Սամվել Ավետիսյանը տարբեր հարթակներում վերլուծել և մեկնաբանել է վերոնշյալ հիմնախնդիըը:

Эксперт исследовательского центра АГЭУ “Амберд” обсудил проблему самодостаточности запасов зерна на общественном телевидении
22.03.2022 Амберд
В передаче общественного телевидения “В нужное время” от 19 марта “Дефицит: есть он или нет?” принял участие старший эксперт исследовательского центра АГЭУ “Амберд”, доктор экономических наук, профессор Самвел Аветисян. Участники программы обсудили проблему самодостаточности запасов зерна в контексте продовольственной безопасности РА.
Как было сообщено ранее, в последнее время Самвел Аветисян выступил на различных площадках с анализом и комментариями по поводу указанных проблем.