ՀՊՏՀ-ն և «ԻՐԻՍ բիզնես ինկուբատոր» հիմնադրամն այսուհետ կաջակցեն երիտասարդ ձեռներեցներին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Դիանա Գալոյանը և ԵՄ աջակցությամբ ստեղծված «ԻՐԻՍ բիզնես ինկուբատոր» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Նարինե Թերզյանը այսօր ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր, որով ազդարարվեց մի նոր և կարևոր համագործակցության մեկնարկի մասին։
Երկու կառույցների նպատակն է թե՛ տնտեսության, և թե՛ կրթության զարգացման գործում  ներդնել համատեղ ներուժը, և բիզնեսի զարգացման ծառայությունները հասանելի դարձնել երիտասարդ ձեռներեցների համար։
ՀՊՏՀ Change Lab -ի հետ համատեղ նախատեսվում է իրականացնել մի շարք ծրագրեր:
ՀՊՏՀ ռեկտորը կարևորեց մեկնարկող համագործակցությունը և նշեց դրա բազմակողմ արդյունավետության մասին։ Հիմնադրամի տնօրեն Նարինե Թերզյանը վստահություն հայտնեց, որ փոխգործակցությունը նոր խթան կհանդիսանա բիզնեսի ոլորտում հայ երիտասարդների ներգրավվածության բարձրացման և նոր հեռանկարների ձևավորման համար։

АГЭУ и “Бизнес-инкубатор ИРИС” будут оказывать поддержку молодым предпринимателям
Ректор Армянского государственного экономического университета Диана Галоян и исполнительный директор фонда “Бизнес-инкубатор ИРИС” Нарине Терзян сегодня подписали меморандум о сотрудничестве, которым ознаменовалось начало нового и очень важного сотрудничества.
Целью обеих структур является применение совместных усилий в области экономики и образования для обеспечения доступности услуг по развитию бизнеса для молодых предпринимателей.
Совместно с Change Lab АГЭУ планируется реализация ряда проектов.
Ректор АГЭУ Диана Галоян отметила важность сотрудничества, подчеркнув при этом многосторонний характер эффективности такого сотрудничества. Директор фонда Нарине Терзян выразила уверенность в том, что сотрудничество станет новым стимулом для повышения уровня вовлеченности армянской молодежи в бизнес-сферу и для новых перспектив развития.