Դիտումների քանակ՝ 4087
2020-2021 ուսումնական տարվա համար ՀՊՏՀ-ում մեկնարկում է հեռակա ուսուցմամբ բակալավրի և մագիստրոսի կրթական ծրագրերով ընդունելությունը:
Ընդունելության մեկնարկը սեպտեմբերի 10-ից է:
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի տրամադրած փաստաթղթերում արտացոլված են հեռակա բակալավրիատի և հեռակա մագիստրատուրայի կրթական ծրագրերը, հատկացված տեղերը, ուսման տևողությունը, վարձավճարները, ընդունելության կարգը և այլ մանրամասներ:
Հեռակա բակալավրիատի ընդունելության մանրամասները կարող եք գտնել այստեղ, հեռակա մագիստրատուրայինը՝ այստեղ:
Նշենք, որ երկու կրթական ծրագրերով էլ հայտագրումն իրականացվելու է առցանց, հեռակա բակալավրիատի դիմորդները հայտագրվելու համար կարող են այցելել այստեղ, իսկ հեռակա մագիստրատուրայի դիմորդները՝ այստեղ:
2020-2021 ուստարվա ՀՊՏՀ ընդունելության գործընթացին վերաբերող ամբողջ մանրամասները հասանելի են ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Դիմորդ» խորագրի ներքո:
Հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողով՝ (010) 58-94-43 հեռախոսահամարով (հասցե՝ Երևան, Նալբանդյան 128):

В Армянском государственном экономическом университете начинается прием в бакалавриат и магистратуру заочной формы обучения 2020/2021 уч. года.
Прием документов будет проводиться с 10-го сентября.
В документах, предоставленных приемной комиссией АГЭУ, можно найти информацию об образовательных программах бакалавриата и магистратуры заочной формы обучения, количестве мест, длительности обучения, плате за обучение, порядке поступления и др.
С подробностями приема в бакалвариат заочной формы обучения можно ознакомиться здесь, а с подробностями приема в магистратуру заочной формы обучения – здесь.
Отметим, что прием заявок по обеим программам будет осуществляться в режиме онлайн. С этой целью с завтрашнего дня будут открыты специальные страницы. Абитуриенты, поступающие в бакалавриат заочной формы обучения, могут подать заявки здесь, а абитуриенты, поступающие в магистратуру заочной формы обучения – здесь.
Подробности об процедуре приема 2020/2021 уч. года в АГЭУ доступны в разделе «Абитуриент» на официальном сайте АГЭУ.
В случае вопросов можете звонить в приемную комиссию АГЭУ по телефону (010) 58-94-43 (адрес: Ереван, ул. Налбандяна 128).