ՀՊՏՀ դասախոսները՝ ուժային եռամարտի առաջնության չեմպիոններ
Մեր համալսարանի կողմից ամեն տարի իրականացվող «Դասախոսական գավաթ» միջբուհական խաղերի շրջանակում երեկ կայացել է ուժային եռամարտում պոկում հարթակից վարժության առաջնությունը, որին մասնակցել են 5 բուհեր: ՀՊՏՀ-ն ներկայացրել են ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչ Հովհաննես Գաբրիելյանը, նույն ամբիոնի դասախոս Արման Գուլյանը և կառավարման ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Վարդան Վլասյանը: Ուրախությամբ ենք հայտնում, որ մեր 3 դասախոսներն էլ հաջողություն են արձանագրել. Վարդան Վլասյանն ու Արման Գուլյանը դարձել են առաջնության չեմպիոններ, իսկ Հովհաննես Գաբրիելյանը զբաղեցրել է 2-րդ հորիզոնականը:
Նշենք, որ հունվարի 29-ին մեկնարկած դասախոսական մարզական միջոցառումը կեզրափակվի փետրվարի 4-ին, մրցանակներ կստանան 1-3-րդ տեղեր զբաղեցրած մասնակիցները: Այս մասին մեր նախորդ հրապարակումը կարող եք տեսնել այստեղ։

Преподаватели АГЭУ – чемпионы первенства по пауэрлифтингу (силовому троеборью)
В рамках межвузовских игр “Преподавательский кубок”, ежегодно организуемых нашим университетом, вчера состоялось первенство по силовому троеборью. В соревновании по упражнению тяга штанги принимали участие 5 вузов. АГЭУ представляли заведующий кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО Ованнес Габриелян, преподаватель той же кафедры Арман Гулян и заместитель декана факультета управления Вардан Власян. С радостью сообщаем, что все наши преподаватели зафиксировали успех: Вардан Власян и Арман Гулян стали чемпионами первенства, а Ованнес Габриелян занял второе место.
Напомним, что спортивные игры “Преподавательский кубок”, стартовавшие 29 января, пройдут до 4 февраля. Призы будут вручены спортсменам, занявшим 1-3 места. Подробности – в нашей публикации по ссылке.