ՀՊՏՀ-ն՝ «Կրթություն և կարիերա էքսպո-2021»-ի մասնակից
«Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում այսօր բացվեց «Կրթություն և կարիերա էքսպո-2021» 20-րդ հոբելյանական միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը, որին մասնակցում էին հայաստանյան և արտասահմանյան տասնյակից ավելի բարձրագույն, միջին մասնագիտական և արհեստագործական ուսումնական հաստատություններ, ուսումնական կենտրոններ:
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի՝ համալիրի երկրորդ հարկում տեղակայված տաղավարը ներկայացված է լավագույնս (առաջիկա օրերին այցելուներն առիթ կունենան դրանում համոզվելու). գունեղ ու ստեղծարար լուծումներով պաստառը, բուհի հրատարակությունների ընտրանին, գովազդային գրքույկները, բուհի մասին տեսահալովակները և վիրտուալ տուրը, ՀՊՏՀ շարունակական կրթության բաժնի աշխատակիցների, ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչների խորհրդատվական և ուղղորդող տեղեկատվությունը այցելուին ներգրավում են ու մասնակից դարձնում Հայաստանի տնտեսագիտական մայր համալսարանի հետ հաճելի և օգտակար ծանոթության:
Բացման արարողությունը մեկնարկեց ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Թռչունյանի այցով: Անցնելով ներկայացված տաղավարներով՝ առաջիններից մեկը նա կանգ առավ մեր համալսարանի տաղավարի մոտ և ծանոթացավ համալսարանի թարմացված կրթական ծրագրերին:
Ցուցահանդես այցելեց նաև ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը: Նա զրուցեց մեր տաղավարի այցելուների, դիմորդների հետ, ապա շրջայց կատարեց գործընկեր համալսարանների, կրթական հաստատությունների և կենտրոնների տաղավարներով:
Այցելուների մեծ մասը հետաքրքրված ու հարցասեր դպրոցականներ էին, որոնք կանգ էին առնում ՀՊՏՀ տաղավարի մոտ և սպառիչ տեղեկություն ստանում ՀՊՏՀ կրթական ծրագրերի, վարձավճարների, համալսարանական գիտակրթական միջավայրի, ձեռքբերումների, ընդունելության գործընթացի վերաբերյալ: Այցելուները նաև հնարավորություն էին ստանում գրանցվելու՝ ապրիլի 30-ին համալսարանի ֆեյսբուքյան էջում կայանալիք խաղարկությանը մասնակցելու համար, որի ընթացքում հաղթողներին սպասվում են ՀՊՏՀ բրենդային ձևավորմամբ նվերներ:
Սիրով տեղեկացնում ենք, որ ցուցահանդեսը շարունակվելու է ապրիլի 29-ին և 30-ին, այն հագեցած է լինելու նաև շնորհանդեսներով, ճանաչողական միջոցառումներով, որոնք տեղի կունենան ցուցահանդեսային համալիրի միջոցառումների սրահում: Մանրամասները կարող եք տեսնել ակտիվ հղումներով։

АГЭУ – участник выставки “Образование и карьера EXPO 2021”
В выставочном комплексе “Ереван EXPO” сегодня состоялось открытие юбилейной международной специализированной выставки “Образование и карьера EXPO 2021”, на которой представлены армянские и зарубежные высшие учебные и средне-профессиональные заведения, учебные центры.
Павильон АГЭУ, находящийся на втором этаже комплекса, представлен во всей красе: яркий и креативный постер, издания вуза, рекламные буклеты, видеоролики об университете и виртуальный тур, информация, предоставляемая сотрудниками отдела непрерывного образования АГЭУ и представителями Студенческого совета привлекают посетителя, знакомя его с Армянским государственным экономическим университетом.
Церемония открытия стартовала визитом заместителя министра ОНКС Карена Трчуняна. Пройдясь по павильонам, Карен Трчунян ознакомился с обновленными образовательными программами нашего университета.
Выставку посетила также ректор АГЭУ Диана Галоян. Она побеседовала с посетителями павильона, абитуриентами, а затем посетила павильоны университетов, образовательных учреждений, учебных центров, представленные на выставке.
Большая часть посетителей –любознательные школьники, которые останавливались у павильона АГЭУ, чтобы получить исчерпывающую информацию об образовательных программах, плате за обучение, научно-образовательной среде, достижениях, процедуре приема и т.д. Посетителям также была предоставлена возможность зарегистрироваться для участия в розыгрыше на странице АГЭУ в социальной сети ФЕЙСБУК, который состоится 30 апреля и по итогам которого победители получат подарки с брендовым оформлением АГЭУ.
Работа выставки продлится 29-30 апреля. На выставке будут представлены презентации, информационные и познавательные мероприятия, которые пройдут в зале мероприятий выставочного комплекса.